Najlepsze bramki sensoryczne

Pojęcie ,,bramki” jest na tyle ogólne, że może się nam kojarzyć z wieloma różnymi dziedzinami życia. Od bramy wjazdowej do domu po bramki na lotnisku. Każdy z nas miał już w swoim życiu do czynienia z bramkami sensorycznymi. Mimo że bramka to urządzenie niewielkich rozmiarów, to ma ono ogromne znaczenie w kwestii kontroli ruchu osobowego w konkretnych miejscach.

Czym jest bramka sensoryczna?

bramki sensoryczneIch praca steruje układ elektroniczny z procesorem. Bramki sensoryczne są przystosowane do pracy z większością czytników dostępnych na rynku. Mogą być też otwierane za pomocą przycisku zwiernego. Stosowane są w miejscach, w których mają zastosowanie tak zwane systemy kontroli dostępu (inteligentne budynki, biurowce, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe/sportowe itp.). W zależności od modelu, może znajdować się na niej specjalne oświetlenie, które będzie wskazywać kierunek poruszania się lub status przejścia. Bramka może być dodatkowo oznakowana przy pomocy pisma obrazkowego, pisma Braille’a lub innych, podobnych uniwersalnych rozwiązań. Bramki sensoryczne są wyposażone w specjalne automatyczne czujniki, dzięki temu otwierają się w ekspresowym tempie, gdy tylko ktoś się do nich zbliży. Inną zaletą takich bramek jest możliwość natychmiastowego ich zablokowania, więc nikt niepożądany nie wyjdzie lub wejdzie do budynku. Można je wyposażyć w specjalne alarmy dźwiękowe innego tego typu rozwiązania, które umożliwiają skuteczne opanowanie nagłej, chaotycznej sytuacji bez konieczności zatrudniania dodatkowego personelu. Żeby tak się stało wystarczy zamówić bramki o odpowiedniej wysokości i szerokości. Z tym nie będzie problemu, ponieważ są one dostępne w różnych konfiguracjach. Nie chodzi tu tylko o parametry. Możemy decydować o kształcie bramek i wszystkich kwestiach, które mają bezpośredni wpływ na ich wygląd. Dzięki temu, bramki, mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Jest to dość spora inwestycja dla przedsiębiorcy, która zwraca się po latach.

Bramki antykradzieżowe to bardzo ważny element ochrony budynku. Można podłączyć do nich każdy z popularnych systemów ochrony. Pozwala on na bardzo dokładną kontrolę przepływu ruchu osobowego. Bez klucza lub karty osoba niepożądana nie będzie miała wstępu do budynku. Wiele z nich gwarantuje wstęp tylko do wyznaczonych pomieszczeń. Bramki sensoryczne zużywają bardzo mało prądu. Bardzo cicho działają. Z czasem nawet zapomnimy, że tam są. Ich staranna budowa gwarantuje stabilność i wytrzymałość nawet przy dużym natężeniu ruchu.