Najlepsze polskie rusztowanie

Według definicji, rusztowanie, to metalowa konstrukcja tymczasowa, służąca do przeprowadzania prac remontowych i budowlanych, wewnątrz i na zewnątrz budynków, jednak w krajach trzeciego świata, rusztowania buduje się zazwyczaj z drewna, lub innych surowców. Na przykład w Indiach, rusztowania są budowane z tyczek bambusowych, wiązanych linami z kokosów. Nie należą one do najbezpieczniejszych konstrukcji.

Lider na polskim rynku

drabex rusztowania przejezdneW Polsce, nad bezpieczeństwem konstrukcji rusztowań, czuwa Polska Izba Gospodarcza Rusztowań, która współpracuje z europejską organizacją rusztowaniową Union der Europäischen Gerüstbaubetriebe. Organizacje te przeprowadzają szkolenia z zakresu bezpiecznego budowania i wykorzystywania rusztowań. PIGR wydaje także kwartalnik „Rusztowania”, na łamach którego można przeczytać najważniejsze informacje z branży rusztowań. Polskim liderem w branży jest firma Drabex, funkcjonująca na naszym rodzimym rynku już od 1974 roku. Firma zaczynała swoją działalność od produkcji akcesoriów gospodarstwa domowego z aluminium. Po zmianie ustroju, w latach dziewięćdziesiątych, firma rozszerzyła swoją działalność. Obecnie możemy znaleźć w ofercie firmy drabex rusztowania przejezdne, rusztowania wolnostojące, lekkie drabiny aluminiowe wykonane z kształtowników, schody, a nawet meble. Oprócz tego, firma oferuje także wykonywanie specjalnych konstrukcji, takich jak pomosty i platformy, na zamówienie. Możemy także skorzystać z usług gięcia drutu, anodowania aluminium, obróbki maszynami CNC oraz lakierowania proszkowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma Drabex produkuje rusztowania najwyższej jakości, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik spawalniczych oraz przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu. Do wyboru są rusztowania wolnostojące oraz jezdne, o różnej wysokości oraz z możliwością rozbudowy o kolejne moduły. Rusztowania tej firmy zostały zaprojektowane specjalnie tak, że podest możemy zamontować na dowolnym szczeblu ramy drabinowej, co daje nam dużą swobodę, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej dla nas wysokości. W każdym podeście znajduje się także właz wejściowy, który również jest dużym udogodnieniem.

Firma Drabex może się pochwalić wieloma certyfikatami, poświadczającymi, że jej produkty powstają zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi, określonymi w europejskich normach. Rusztowania są wytwarzane z najwyższej jakości aluminium, poddawanego procesowi anodowania. Anodowanie zabezpiecza powierzchnię aluminium, przed powstawaniem rdzy oraz zapewnia mu większą odporność na urazy mechaniczne i nadaje połysk.