Niedrogi srebrny medalik z łańcuszkiem na chrzest

 

W tym roku zostałam chrzestną dla mojego bratanka, Jasia. Planuję z tej okazji zakupić w ramach prezentu srebrny medalik z łańcuszkiem na chrzest, najlepiej w przystępnej cenie. Wczoraj przeglądałam w sklepach internetowych różne oferty i muszę przyznać, że wybór jest dosyć szeroki. Wszystko uzależnione jest praktycznie od zasobów finansowych i pomysłu na ten prezent. Ja zdecydowałam kupić delikatny, srebrny łańcuszek z medalikiem, bo uważam, że srebro jest najbardziej gustowne i dużo piękniejsze od złota. 

Duży wybór srebrnych medalików z łańcuszkiem na chrzest

srebrny medalik z łańcuszkiem na chrzestKolejny powód wyboru srebrnego zestawu jest dla mnie równie istotny – złoto jest kilka razy droższe, a mnie na taki zakup po prostu nie stać. Miesiąc temu straciłam pracę i ledwo wiążę koniec z końcem. Mam nadzieję, że do czasu chrztu moja sytuacja finansowa się unormuje, bo chciałabym dodatkowo dać rodzicom kopertę z pieniędzmi.Jeśli chodzi o ceny, to srebrny medalik z łańcuszkiem na chrzest oscyluje w granicach 100 – 170 złotych. Wysokość ceny uwarunkowana jest od próby i wagi wyrobu. Ja będę się starała znaleźć bardzo drobny, delikatny łańcuszek, o nie za wysokiej próbie. Medalik powinien przedstawiać Matkę Boską, ale też nie musi być zbyt duży. Ma to być pamiątka dla dziecka. Ja swój łańcuszek z medalikiem, który otrzymałam na chrzest mam do dzisiaj. Nawet go noszę. Podarowała mi go babcia, którą bardzo dobrze wspominam. Taka pamiątka jest ważniejsza od koperty z pieniędzmi, ma sentymentalne znaczenie i stanowi wielką wartość. Ilekroć zakładam swój łańcuszek z chrztu, przypomina mi się moja ukochana babcia. Była dla mnie opoką w moim życiu, nawet kiedy byłam już dorosłą. W ogóle, bycie chrzestna to bardzo odpowiedzialna rola i na tym zamierzam się skupić, aby być stałym wsparciem dla mojego bratanka. Chciałabym, aby wiedział, że bezie mógł na mnie zawsze liczyć w potrzebie. Natomiast ten drobny prezent ma symbolizować tylko przynależność do naszej wiary, ale tez przypominać o mnie. 

Jeśli szukacie niedrogich i ciekawych wzorów medalików na chrzest, czy tez na komunie, to zachęcam do przejrzenia oferty w internecie. wybór jest naprawdę szeroki, ceny stosunkowo niskie, a w dodatku nie trzeba wychodzić z domu. Niedrogi srebrny medalik z łańcuszkiem na chrzest to wydatek na każdą kieszeń, ale też wspaniałą pamiątka dla dziecka na całe życie. Jednak nic nie jest bardziej wartościowe od tego, jaką będę chrzestną, czy spełnię się ew tej trudnej roli. W mojej rodzinie zawsze było tak, że rodzice chrzestni byli zaraz po rodzicach biologicznych, jeśli chodzi o wzięcie odpowiedzialności za kształtowanie emocjonalne dziecka.