Niemieckie słodycze kupuję przez internet

 

Kiedy byłem małym dzieckiem i miałem może około dziesięciu lat to moja ciocia wyjeżdżała za granicą do pracy. Zajmowała się handlem, czym zresztą zajmuje się do tej pory. Pamiętam dokładnie, że gdy wyjeżdżała za naszą zachodnią granicę to zawsze przywoziła mi najlepsze niemieckie słodycze. Zapamiętałem to, bo wówczas nie było w naszym kraju jeszcze tych wszystkich rarytasów, które dzisiaj można kupić w każdym sklepie spożywczym. Dzisiaj jestem już dorosły i swojemu dziecku kupuję tylko oryginalne niemieckie słodycze.

Znalazłem internetową hurtownię niemieckich słodyczy

oryginalne dobre słodycze z niemiecCałe szczęście, że dzisiaj mamy takie czasy, że nie trzeba wyjeżdżać do Niemiec, żeby kupić sobie tamtejsze produkty. Nie trzeba też biegać po mieście w poszukiwaniu sklepu ze słodyczami z Niemiec. Poza słodyczami – wiadomo to każdemu – Niemcy mają o wiele lepszą chemię i środki czystości. Wracając jednak do słodyczy to cały czas uważam, że niemieckie słodycze są lepsze od tych, które można kupić u Nas. Chodzi o to, że słodycze produkowane na rynek niemiecki smakują po prostu lepiej, aniżeli te produkowane na nasz krajowy rynek. I chociaż staram się mojego synka nie karmić zbytnio słodyczami to jak już mamy je jeść to wolimy te lepsze. I w ten właśnie sposób kiedyś zupełnie przypadkiem trafiłem na sklep internetowy oferujący oryginalne dobre słodycze z Niemiec. Był to polski sklep, ale oferowane smakołyki pochodziły z dystrybucji niemieckiej. Takie pyszności produkowane z myślą o naszych zachodnich sąsiadach są droższe od naszej krajowej oferty, ale uważam, że warto zapłacić więcej za coś lepszego. I ja w tej hurtowni w internecie zamawiam raz w miesiącu taką solidną dostawę takich słodyczy. Wolę je kupić przez internet choć wiem, że całkiem niedaleko nas znajduje się sklep z niemieckimi produktami. Ja od dziecka pamiętam smak słodyczy przywożonych mi przez ciocię. Wówczas u Nas nie było nawet podobnych smakołyków. A dzisiaj w naszych sklepach można kupić wszystko, ale i tak słodycze niemieckie smakują o wiele lepiej od tych naszych.

Być może moje zaufanie do niemieckich słodyczy wynika z tego, że mam zakodowany w pamięci ich doskonały smak. Ale mój synek również uważa, że te niemieckie słodycze smakują jakoś inaczej. W tym na pewno musi coś być, bo całkiem niedawno potwierdzono to nawet oficjalnie. Potwierdzono, że produkty robione z myślą o krajach zachodnich są innej jakości niż produkty robione na Polskę czy na kraje wschodnie. Mnie osobiście nie trzeba do tego przekonywać, bo wiem o tym od dziecka.