Niezwykła popularność tlenoterapii hiperbarycznej

Lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu zostały już dawna opisane i udowodnione przez naukowców zajmujących się tym tematem. Terapia tego rodzaju jest niezwykle pomocna w leczeniu wielu schorzeń. Na długiej liście znajdują się między innymi niedokrwienia, zatory lub też oparzenia. Warto podkreślić, że podczas zabiegu pacjent przebywa w specjalnej komorze hiperbarycznej, w której panują szczególne warunki. Musi rozebrać się do samej bielizny.

Jakie są wskazania do tlenoterapii hiperbarycznej?

tlenoterapia hiperbaryczna w warszawieLekarze różnych specjalności coraz częściej kierują swoich pacjentów na leczenie w komorze tlenowej. na czym polega tego typu zabieg? Pacjent rozbiera się do samej bielizny i wchodzi do specjalnej komory, w której podawany jest wysokiej jakości tlen pod zwiększonym ciśnieniem. Jak nietrudno się domyślić, wówczas znacznie więcej tlenu przedostaje się do naszego organizmu. Trzeba również dodać, że pacjent zakłada również na głowę specjalna maskę lub hełm. Zabieg trwa niecałą godzinę, w niektórych przypadkach należy go nieco skrócić. Istnieje długa lista schorzeń, w których niezwykle pomocna okazuje się tlenoterapia -miażdżyca, nadciśnienie tętnicze lub też zatory. Podawanie czystego tlenu znacząco przyspiesza gojenie się ran. Organizm lepiej radzi sobie wówczas ze stanami zapalnymi. Warto dodać, że tlenoterapia hiperbaryczna w Warszawie refundowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oczywiście można również skorzystać z płatnej opcji, wówczas pojedyncza sesja w komorze tlenowej będzie kosztować około dwustu złotych. Szczególną ostrożność powinni zachować jednak niektórzy pacjenci. Mowa o osobach, które cierpią z powodu choroby płuc lub też padaczki. W dniu zabiegu nie można również mieć infekcji górnych dróg oddechowych. Na terapię za pomocą tlenu zawsze powinien skierować nas lekarz. Nie ulega wątpliwości, że pobyt w komorze hiperbarycznej w znaczący sposób poprawia ukrwienie całego organizmu. Istotne narządy łatwiej się regenerują po chorobie. Pacjenci czują się również bardziej wypoczęci i zrelaksowani, mają również więcej energii.

Terapia w komorze hiperbarycznej wydaje się skuteczną formą leczenia. Co istotne, w niektórych miastach jest ona finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pojedyncza sesja trwa zazwyczaj do czterdziestu pięciu minut. Zazwyczaj potrzeba co najmniej kilkanaście zabiegów. Pozytywne efekty tlenoterapii widoczne są jednak już po tygodniu stosowania. Warto jednak podkreślić, że zanim skorzystamy z tej formy leczenia powinniśmy skonsultować się ze swoim lekarzem.