Nowa seria dronów Mavic

Lokalne zawody bezzałogowych maszyn latających gromadzą bardzo wielu entuzjastów dronów, chcących sprawdzić umiejętności i osiągi wybranej maszyny. Na takich zawodach można jednak zobaczyć w większości maszyny typowo fabryczne, często będące modelami z przeciętnego przedziału cenowego, które w zupełności wystarczają by uczestniczyć w takich konkurencjach bez konieczności modyfikacji. Zawody krajowe lub międzynarodowe, natomiast, mają o wiele wyższy prestiż, ale również znacznie wyższe wymagania.

Najlepszy dron sportowy od DJI

dji mavic air w sklepieSeria Mavic jest dobrze znana wszystkim zawodnikom, uczestniczącym w takowych konkurencjach, gdyż wcześniejsze iteracje maszyn z owej serii najczęściej wybierane były przez zaawansowanych operatorów, szukających maszyn o wysokich osiągach, aczkolwiek przystępnej cenie. Nowa wersja drona DJI Mavic Air w sklepie producenta pojawiła się niespełna dwa miesiące temu, aczkolwiek niemal od razu zdobyła ogromne zainteresowanie operatorów, zarówno rekreacyjnych jak i profesjonalnych. Nowy dron w wersji Air jest bowiem dedykowaną maszyną sportową, przeznaczoną dla tych pilotów dronów którzy potrzebują nowego pojazdu do ekstensywnych modyfikacji. Fabrycznie jest on bardzo dobry pod względem osiągów, i prześciga na tym polu niemal wszystkie drony ze średniej klasy, aczkolwiek jego największą zaletą jest łatwość tuningu i ogromna ilość podzespołów, pochodzących od DJI lub licencjonowanych producentów osprzętu do dronów. DJI coraz częściej umożliwia bowiem modyfikacje i personalizację maszyn w bardzo dużym stopniu, tak by spełniały one oczekiwania zawodników konkurencji dronów czy też operatorów korzystających z maszyn latających zawodowo. Drony Air mogą być więc dopasowane do każdego stylu pilotażu i preferencji operatora, i wyposażone nie tylko w silniki o wyższej mocy czy układy stabilizujące lot, ale również w bardziej aerodynamiczne obudowy i śmigła o większym przepływie powietrza. Ilość akcesoriów i części zamiennych jest tak duża, iż niemal każda modyfikacja jest możliwa do wykonania.

Mimo zaawansowanej technologicznie konstrukcji, drony Air nadal pozostają dość proste, i umożliwiają szybką wymianę podzespołów oraz ich modyfikację nawet nieszczególnie doświadczonym operatorom. Są również kompatybilne z większością części zewnętrznych i wewnętrznych, pochodzących od niezależnych producentów podzespołów do pojazdów zdalnie sterowanych, zarówno naziemnych jak i latających, a na najbardziej prestiżowych pokazach można zobaczyć kilka egzemplarzy wyposażonych w najnowocześniejsze silniki elektryczne, czy nawet spalinowe.