Nowoczesna obrotnica paletowa

Przedsiębiorstwa magazynowe, które wyposażone są w komplet regałów, posiadają także między innymi takie maszyny, jak wózki widłowe napędzane na gaz, czy też napędzane elektrycznie transportery do palet ze sterowaniem ręcznym. Zachowanie odpowiedniego standardu w magazynach oraz hurtowniach, utrzymuje się dzięki wyposażeniu magazynów w tego rodzaju maszyny, niemniej jednak nie zawsze w magazynach dostępna jest odpowiednia ilość miejsca metrażowego, pozwalająca na zachowanie pełnej funkcjonalności magazynu.

Funkcjonalna obrotnica palet

manualna obrotnica do paletPracownicy dokonujący czynności, polegające na zdjęciu palety, oraz przygotowania towaru znajdującego się na palecie do wysyłki, lub też bezpośredniej sprzedaży, podczas swojej pracy posługują się takimi maszynami jak na przykład wózki widłowe. Odpowiednie zaopatrzenie hurtowni oraz magazynów w tego rodzaju maszyny, znacznie bardziej uskutecznia i upłynnia pracę magazynierów. Aby jednak zachować pełną płynność, szczególnie w przedsiębiorstwach magazynowych, w których ilość miejsca na poruszanie się wózkiem widłowym jest ograniczona, wówczas warto rozważyć wyposażenie hali magazynowej w dodatkowe maszyny, które pozwolą na zmianę konfiguracji położenia palety wraz z towarem. Manualna obrotnica do palet, pozwala na zachowanie pełnej płynności pracy, szczególnie w halach magazynowych, w których ilość miejsca, nie pozwala na wjazd wózka widłowego w każdą alejkę pomiędzy regałami przemysłowymi. Wówczas zastosowanie manualnej obrotnicy do palet jest konieczne, aby umieścić paletę na regale. W tym celu, kierowca wózka widłowego po umiejscowieniu palety na obrotnicy, może swobodnie udać się po odbiór kolejnej palety, wówczas gdy kolejny pracownik po manualnym obróceniu palety w odpowiednią stronę, jest w stanie zdjąć paletę z obrotnicy, oraz umieścić ją w alejce, na odpowiednim regale. W przypadku zastosowania obrotnic, bardzo ważna jest wśród pracowników magazynowych umiejętność szybkiej oraz płynnej pracy w zespole, która objawia się pozytywnym zakończeniem pracy każdej dostawy, lub też załadunku.

Producenci maszyn dla magazynów oraz hurtowni, doskonale znają potrzeby każdego przedsiębiorstwa handlowego, oraz na podstawie zapotrzebowania każdego z nich, są w stanie dokonać projektu oraz produkcji kolejnych maszyn, które mogą upłynnić oraz przyspieszyć pracę w magazynach. Przedsiębiorstwa handlowe mogą w sposób nieograniczony posługiwać się wszelkimi systemami, oraz znacznie przyspieszyć proces wykonywania każdej czynności, która znajduje się w zakresie obowiązków pracownika.