Nowoczesne altany do uprawy ziół

Altanki ogrodowe od wielu lat zdobiły ogrody przydomowe. Były miejscem odpoczynku i relaksu po ciężkiej pracy. niewątpliwie zajmowały centrum ogrodu, więc należało o nie odpowiednio dobrze dbać, aby nie szpeciły terenu zielonego. To miejsce, gdzie można postawić i powiesić kwiaty doniczkowe. Kwiaty te mogą też się piąć po szczeblach altanek, jednak są nowocześniejsze zastosowania altan ogrodowych.

Altana jako zielnik? Czemu nie!

nowoczesne altany z drewnaWielu ludzi bardzo lubi uprawiać zioła, które później mają zastosowanie lecznicze i jako dodatek do potraw. Bardzo dobrze, bo nie ma nic lepszego jak zioła naturalne. Niekiedy był problem z zagospodarowaniem miejsca na zielni, gdzie będą mogły prawidłowo rozwijać się te roślinki. Może więc warto by wykorzystać altanę ogrodową i tam zrobić miejsce na ziółka, ich uprawę oraz suszenie? Mało kto pewnie wpadł na ten pomysł, ale nowoczesne altany z drewna muszą być nie tylko piękne pod kątem wizualnym, ale i również pożyteczne. Altana nie może po prostu stać nieużytkowana. Zioła w altanie mogą bardzo dobrze się rozwijać, ponieważ z reguły potrzebują one osłoniętych miejsc, aby nie były wysuszone. Altanę można wówczas też ładnie skomponować. Naturalne drewno idealnie komponuje się z barwą zieleni. W zależności od tego, jaką altanę posiadamy, można zrobić w środku miejsca na doniczki lub korytka z ziołami. Pomiędzy tymi korytkami rzecz jasna warto postawić ławki, a na środku stoliczek. Zapewne osoba gospodarująca ziołami w ogrodzie będzie miała miejsce na to, aby móc je ścinać i związywać. Poszczególne bukiety ziół można powiesić tuż przy stropie w miejscu nasłonecznionym. Można je również powiesić wewnątrz altany, wówczas zioła będą osłonięte od deszczu. Doniczki mogą stać tuż przy altanie na zewnątrz w formie piętrowej. Wskazane będą również drewniane skrzynie z mięta, majerankiem lub tez oregano, które rewelacyjnie skomponują się z drewniana altaną. Jeśli drewniana altana ma w środkowej części balustradę, na której można zawiesić korytka, będzie to wspaniałe rozwiązanie zielarskie! Altana wówczas nabierze naturalności, a taka ozdoba będzie cieszyła oko domowników.

Przebywając w altanie ogrodowej z drewna wśród ziół możemy czuć się jeszcze lepiej! Bez ziół nie byłoby tego samego, gdyż dają wspaniały aromat wpływający na uspokojenie. Teraz relaks w altanie ogrodowej przyczyni się do jeszcze większego pomysłu. Mam nadzieje, że mój pomysł będzie przydatny dla tych, którzy nie wiedzą, jak ekonomicznie użytkować swoje altany ogrodowe. Zastosowanie ich, jako miejsce uprawy ziół to doskonały pomysł!