Nowoczesne funkcjonalności automatyki do bram

Jeśli ktoś dzisiaj montuje bramę wjazdową to nawet nie zastanawia się nad tym czy ma ona być na pilota czy też otwierana ręcznie. Przecież nikt sobie nawet nie wyobraża wychodzenia z auta w deszczu czy śniegu w celu otwarcia bramy wjazdowej na swoją posesję. Dlatego właśnie z roku na rok sprzedaje się więcej automatyki do bram. Tym bardziej w ostatnich miesiącach, w których domy jednorodzinne budowane są na potęgę. Wybierając automatykę do bramy warto poznać jej nowoczesne możliwości, które jeszcze bardziej ułatwią nam życie.

Wybór automatyki dobierzmy do swoich potrzeb

automatyka do bram w bytomiuPosiadanie bramy wjazdowej otwieranej na pilota nie jest dzisiaj żadnym luksusem. Nie oszukujmy się, ale to już dzisiaj absolutne minimum niezbędne do normalnego funkcjonowania. Budując dom staramy się przecież wszystko zrobić w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić sobie życie. I właśnie napęd do bramy jest taką rzeczą, która to życie może w znaczącym stopniu ułatwić. Każdy podstawowy model automatu do bramy posiada funkcję otwierania jej za pomocą pilota, bo na tym właśnie polega przecież automatyczność. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości i funkcjonalności. Najlepiej pod tym względem wypada najwyższej jakości automatyka do bram w Bytomiu, którą można zamówić zarówno online jak i stacjonarnie. Możemy kupić automatykę wyposażoną w funkcję odczytywania lokalizacji naszych samochodów. W samochodzie montujemy specjalny nadajnik GPS, z którego sygnał wysyłany jest do naszej bramy. W momencie kiedy zbliżamy się do swojej posesji nasza brama otworzy się przed nami automatycznie. Nie musimy naciskać przycisku na pilocie ani czekać na otwarcie się bramy na nasze zawołanie. To tylko jedna z wielu funkcjonalności nowoczesnych automatyk do bram wjazdowych. Decydując się na konkretny model napędu możemy również wybrać taki, który dysponował będzie swoim autonomicznym akumulatorem. Tą funkcję docenimy wówczas gdy będziemy mieć przerwę w dostawie energii elektrycznej. Wówczas prąd z akumulatora wystarczy nam na kilkukrotne otwarcie i zamknięcie naszej bramy.

Trzeba też przyznać, że wbrew rosnącym dookoła cenom automatyka do bram tanieje. Wynika to z tego, że na ten sprzęt jest obecnie ogromne zapotrzebowanie a firmy, które automatykę sprzedają konkurują ze sobą właśnie pod względem ceny. Wybierając odpowiedni rodzaj automatyki do bramy wyobraźmy sobie tą wygodę gdy brama otwiera się samoczynnie wtedy kiedy się do niej zbliżamy swoim samochodem. Bo sterowanie bramą za pomocą smartfona też już jest powoli standardem.