Nowoczesny drewniany plac zabaw dla kilkulatka

Moda na ekologiczny styl życia obejmuje coraz większe obszary naszego życia. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze są również zabawki wykonane z naturalnych materiałów. Dotyczy to również drewnianych placów zabaw, które pomimo, że wykonane z drewnianych bali, palików oraz desek mogą zawierać takie elementy jak skałki czy huśtawki-kokony i wyglądać niezwykle nowocześnie. Sprawdź jak wygodne jest kompletowanie drewnianych placów zabaw na zamówienie bezpośrednio u rękodzielników.

Zamawianie placu zabaw

drewniany plac zabaw na zamówienieMożliwość skompletowania wielofunkcyjnego urządzenia jakim jest drewniany plac zabaw na zamówienie to naprawdę świetne rozwiązanie dla posiadaczy przydomowego ogródka, którzy marzą o funkcjonalnym i ładnym kąciku dla kilkulatka. Domek z drabinką i ślizgiem oraz stelażem do zawieszenia huśtawki pozwalają na zamontowanie najpopularniejszych zabawek ogrodowych w jednym urządzeniu. Dodatkowym plusem drewnianego placu zabaw jest możliwość dopasowania urządzeń do temperamentu i wieku małego użytkownika. Na przykład dla rozsądnego już przedszkolaka można wybrać prostą huśtawkę i materiałowy kokon, w którym za rok czy dwa będzie mógł czytać książkę. Natomiast dla rozbieganego trzylatka na stelażu można zamontować huśtawkę bocianie gniazdo, które pomieści zarówno dziecko jak i opiekującego się nim podczas zabaw rodzica lub siedzisko zabezpieczone odpowiednią ilością barierek. Kolejną fajną sprawą jest możliwość wyboru rodzaju drabinki do domku. Mogą to być tradycyjne, stabilne schodki, ale można też dać się ponieść wyobraźni i dla starszych użytkowników placu zabaw poprosić o zamontowanie kładki ze skałkami do wspinaczki lub drabinki zbudowanej z liny, które na pewno uatrakcyjnią zwyczajną zabawę. Ponadto oczywistą sprawą jest, że zamawiając drewniany plac zabaw, jego wykonawca na pewno przedstawi różne opcje kolorystyczne pozwalając na takie dobranie bejcy czy farb, aby podobały się małemu użytkownikowi lub wpisały kolorystycznie w istniejącą już wcześniej infrastrukturę ogrodową.

Niebagatelne znaczenie ma też fakt, że drewniany plac zabaw na pewno pozwoli spędzać na podwórku maksymalnie dużo czasu, co wciąż kuleje w naszym kraju. Według danych statystycznych przeciętny kilkulatek spędza na świeżym powietrzu mniej czasu niż podopieczny zakładu karnego. Dlatego oprócz drewnianego domku z urządzeniami do dynamicznej zabawy warto zadbać o miejsca wyciszające, jak na przykład podobna stylistycznie i zamykana piaskownica, w której maluch spędzi mnóstwo czasu i nie będzie się nudzić.