Ocieplające sypialnię lampki nocne

 

Nie ma nic lepszego, niż jesienne-zimowe wieczory spędzane w łóżku, z dobrą książką i gorącą herbatą. Ciepły koc i miękkie poduszki mogą umilić każdy wieczór, szczególnie w zimowe i chłodne wieczory. Jednak to jaka panuje w pokoju atmosfera w dużej mierze zależy od rodzaju oświetlenia. Jeśli jest zbyt jaskrawe i męczące oczy nie będzie ono odpowiednie na przyjemne wieczory. Światło musi być przede wszystkim ciepłe, by stworzyć wyjątkową atmosferę. Lampki nocne to podstawa lecz można dodatkowo umieścić w sypialni dodatkowe źródła światła, które jeszcze bardziej podbiją wyjątkowy efekt.

Oświetlenie sypialni lampkami nocnymi

lampki nocneJak stworzyć przyjemną i ciepłą atmosferę, by móc spędzać każdy zimowy wieczór w taki sposób, aby nie odczuwać chłodu bijącego zza okna i nie czuć nic poza ciepłem i komfortem? Jak już zostało wspomniane, światło jest bardzo istotne. Więc pierwszym krokiem będzie wybranie idealnego oświetlenia. Lampki nocne o słonecznej barwie ocieplą cały pokój i zbudują fundament niesamowitej atmosfery. Wybierzmy takie o jasnym lub lekko różowym czy brzoskwiniowym kloszu, aby efekt był jeszcze przyjemniejszy. Poza tym, istnieją jeszcze inne źródła światła, które powinniśmy wykorzystać. Po pierwsze to naturalny ogień w postaci oczywiście świeczek. Im więcej, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, aby trzymać je z dala od zasłon i wszystkich innych łatwopalnych rzeczy. Warto kupować świeczki w ozdobnych słoiczkach, aby mogły stanowić stały element dekoracyjny. Jeśli wybieramy świeczki zapachowe, kupmy takie, które nadają się na daną porę roku. Zimowe zapachy to w dużej mierze mieszanina słodkich zapachów i tych świątecznych. Poza świeczkami lub jeśli mamy to kominkiem na wosk lub dyfuzorem, do którego wlewamy aromatyczne olejki, możemy wyposażyć się w dekoracyjne lampki. Dopasujmy je do wystroju i koloru ścian. Takie lampki świetnie będą prezentować się na wezgłowiu łóżka, na parapecie lub ułożone na szafce czy komodzie. Dobrze będą wyglądać również na szafce z książkami. Pamiętajmy także o umiarze, by nie było za jasno.

Jeśli wszystkie elementy dekoracyjno-oświetleniowe będą do siebie pasować, na pewno stworzymy unikalną atmosferę. Zarówno lampki nocne jak i inne oświetlenie ma za zadanie ocieplić wnętrze i stworzyć przyjemne warunki do spędzenia chłodnego dnia w ciepłym pokoju. Mimo zimna panującego na zewnątrz nie można się załamywać, tylko korzystać z możliwości spędzenia przyjemnie czasu, bez żadnych wyrzutów sumienia. Nie pozostaje nic inne tego, tylko czekać na zimę i możliwość spędzania czasu w łóżku.