Okna zamontowano nam wraz z roletami

 

Od kilku miesięcy mieszkamy z żoną i naszym synkiem w nowym domu. Budowaliśmy go przez rok i uważam, że to naprawdę błyskawiczny czas realizacji takiej inwestycji budowanej. Nasz dom nie jest duży, ale dzięki temu jest naprawdę przytulny. Budowa kosztowała nas sporo stresów, ponieważ nad całą realizacją musieliśmy nieustannie czuwać i wszystko nadzorować. Nie było żadnych problemów ani komplikacji przy budowie, ale i tak jak się buduje dom to wszystko chce się osobiście doglądać.

Jedna firma zamontowała okna i rolety

najlepsze rolety w warszawieZ całą budową wszystko wyszło naprawdę bezproblemowo. Mieliśmy bardzo dokładny projekt narysowany przez dobrego architekta i tam było wszystko dokładnie opisane jeśli chodzi o kwestie użytych do budowy materiałów budowlanych. Do realizacji prac budowlanych zamówiliśmy dużą firmę, która cały stan surowy wykonała w dwa miesiące. Potem musieliśmy skorzystać z innej firmy do zrobienia okien i drzwi. Okna zamówiliśmy oczywiście plastikowe, bo tylko takie się dzisiaj montuje w nowoczesnych domach. Najlepsze jednak było to, że zamówiliśmy od razu najlepsze rolety w Warszawie, które zamontowano nam razem ze stolarką okienną. Chociaż nie powinienem chyba używać słowa stolarka w kontekście okien plastikowych. W każdym razie zarówno oknami jak i roletami zajęła się jedna i ta sama firma, a cały montaż wykonany został za jednym razem. To znacząco ogranicza koszty takiej inwestycji, jeśli wszystko zamawia się w jednej firmie. Nie trzeba się wówczas zastanawiać nad szukaniem firmy montującej rolety na zamontowanych wcześniej oknach. Firma, która wykonywała u nas okna od razu wszystko sobie pomierzyła i wykonała projekty rozwiązań, które świetnie się ze sobą komponują. Kasety na rolety w naszych oknach wykonane są pod kolor okien i dzięki temu wszystko perfekcyjnie zlewa się w jedną całość. Nawet kolor rolet dopasowany został do koloru elewacji budynku, chociaż akurat w tym względzie spisała się firma budowlana. Bo to ona musiała wykonać na końcu taką elewację, która pasowała do kolorystyki opuszczonych rolet.

Przyjemnie jest mieszkać we własnym domu, w którym ma się piękne okna i rolety. Rolety to najlepsze co można zamontować w oknach. W letnie dni doskonale izolują one ciepło od wnętrz pomieszczenia. W zimę natomiast wyciszają pomieszczenie chroniąc je jednocześnie przed utratą ciepła. Bo rolety pełnią wiele różnych funkcji w zależności od tego, jaka jest za oknem pogoda. Chronią nie tylko przed słońcem ale również izolują wnętrza pod względem akustyki i dźwięków z zewnątrz.