Panele gipsowe na zamówienie

Wnętrze biurowca miało być urządzone w bardzo futurystycznym, nowoczesnym stylu, który bardzo dobrze oddawał nowoczesność i jakość produkowanej przez nas elektroniki. W celu uatrakcyjnienia wyglądu głównego holu, zastosowaliśmy duże ilości szklanych i chromowanych elementów, choć w pewnym momencie pojawił się również pomysł zamiany marmurowych płyt naściennych na bardziej ozdobne twory.

Ozdobne panele gipsowe do biurowca

panele gipsowe 3dTrójwymiarowe panele naścienne nie były wcale nowym elementem dekoracyjnym, gdyż były używane zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach biurowych, oraz w każdym miejscu którego właściciel chciał kreatywnie ozdobić. Jako że nasza firma zajmowała się nowoczesnymi technologiami, zdecydowaliśmy się zamówić panele gipsowe 3d w kształcie heksów od jednego z najbardziej sprawdzonych producentów. Panele taki były bardzo proste w produkcji, gdyż wymagały wykonania na istniejącej formie, dzięki czemu nawet bardzo duże ilości mogły być wykonane szybko, a z racji bardzo niskich cen, nawet za wzory skomplikowane i wymagające dość precyzyjnie wykonanych form, można było bez większego problemu zgromadzić zapas paneli, służący jako zamiennik w razie powstania jakiegokolwiek uszkodzenia. Wzory mogły być równie łatwo modyfikowane i przerabiane, a wielu producentów oferowało również malowanie paneli wedle specyfikacji klienta, choć wielu nabywców preferowało własnoręcznie dopasować kolor paneli do już istniejącego wystroju. W zależności od wyglądu i wzoru paneli mogły mieć one najróżniejszą fakturę, i przypominać zarówno surowy kamień, jak i gładkie powierzchnie z wypolerowanego materiału, w zależności od konkretnego zapotrzebowania i upodobania kupującego. Gipsowe panele były również bardzo dobrą alternatywą dla elementów ozdobnych ze stali czy kamienie, ze względu na o wiele niższą cenę i wagę, która umożliwiała łatwiejszy transport. Panele te były dość lekkie, powodując mniejsze obciążenie konstrukcji na której były umieszczane, a jednocześnie wytrzymałe i trwałe.

Montaż paneli również nie wymagał dużego nakładu pracy, nawet w tak dużym pomieszczeniu jak hol budynku, gdyż mogły być one zarówno przytwierdzone do ściany na stałe, za pomocą kleju do płyt i kafelków, jak również powieszone tymczasowo i wymieniane wedle potrzeby, co w dużych obiektach było znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Przy odpowiednim umieszczeniu, panele świetnie podkreślały wygląd pomieszczenia, niezależnie czy było to prywatne mieszkanie czy wnętrze biurowca, i wyglądały imponująco nawet w najprostszym wykonaniu.