Panelowe ogrodzenie przemysłowe

Mimo starań ochrony, w ostatnich miesiącach zdarzyło się wiele przypadków wtargnięcia na teren zakładu. Sprawcy tłumaczyli się brakiem ogrodzenia i oznakowania terenu, oraz własną niewiedzą, co po części mogliśmy zrozumieć. Od początku istnienia, zakład był bowiem odgrodzony zwykłą siatką, która z czasem uległa niemal całkowitemu zniszczeniu, i w wielu miejscach całkowicie odpadła od słupów mocujących tak, iż wejście na teren zakładu nie było w żaden sposób ograniczone.

Ogrodzenie do zakładu pracy

ogrodzenia paneloweKażde wejście na teren zakładu przez osoby nieupoważnione mogło skończyć się bardzo poważnym wypadkiem i utratą zdrowia, a nawet życia, dlatego w końcu zdecydowaliśmy się zmodernizować również i ogrodzenie, by zapobiec wszelkim niepożądanym sytuacjom z udziałem osób trzecich. Założenie siatki było najtańszą opcją, aczkolwiek nie było to rozwiązanie trwałe, ani też na dłuższą metę skuteczne, więc zamiast takowej, postanowiliśmy zastosować ogrodzenia panelowe do wyznaczenia granicy terenu zakładu. Ogrodzenia takie były wykonane z wytrzymałych stalowych prętów, a standardowe odmiany były wysokie na przeszło cztery metry. Przekroczenie takiego ogrodzenia bez użycia drabin było niemożliwe, z racji układu krat, a dzięki ostrym zakończeniom prętów, mogło skończyć się bardzo poważnymi obrażeniami, za które odpowiedzialność brała tylko osoba podejmująca się próby nieupoważnionego przejścia przez ogrodzenie. Były więc bardzo dobrym zabezpieczeniem terenu i skutecznie odstraszały potencjalne osoby niepowołane. Montaż ogrodzenia był niesamowicie prosty, gdyż po zamocowaniu słupów nośnych w ziemi i zalaniu podstawy, segmenty ogrodzenia mogły być łatwo i szybko przytwierdzone do nich śrubami montażowymi, trzymającymi pewnie całą konstrukcję na miejscu tak, iż nie mogła być ona przewrócona nawet z użyciem dużej siły. Założenie jednego segmentu ogrodzenia było kwestią kilku minut, więc nawet na tak dużym terenie jak zakład pracy, owe ogrodzenie mogło zostać postawione w kilka godzin.

Ogrodzenie to miało jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę, a mianowicie różnorodność segmentów. Oprócz zwykłych paneli ogrodzenia, w sprzedaży można było znaleźć również wiele innych rodzajów segmentów, takich jak wyjścia awaryjne, rozgałęzienia czy sekcje służące jako podstawa do montażu bram wjazdowych, szlabanów czy wejść do budynków zastrzeżonych. Owe ogrodzenie mogło być więc stosowane również wewnątrz zakładu, zapewniając pracownikom większe bezpieczeństwo i wygodę podczas poruszania się pomiędzy budynkami.