Personal shopper pomaga kreować wizerunek

Codzienne, stojąc rano przed szafą dokonujemy pewnego wyboru. Stawiamy na wygodę, elegancję lub zakładamy coś co odzwierciedla naszą naturę. Dostosowujemy swój strój do wieku i okazji. Jednak czasami to co znajduje się w naszej szafie nie do końca nam się podoba. Ciuchy, w których czuliśmy się dobrze i wygodnie, dziś już do nas nie pasują. Może to być powolna zmiana wynikająca z dorastania, ale też i nagły impuls, by coś zmienić. Gdy mamy wyraźną wizję tego jak chcielibyśmy wyglądać a nasza decyzja jest przemyślana, zrobienie zakupów i wybranie ubrań, które będą częścią naszego wizerunku nie  powinno być trudne. Jeśli jednak nie mamy sprecyzowanej wizji – personal shopper, czyli osobisty doradca w sprawie modowych zakupów pomoże zrealizować nam nasz pomysł na siebie.

Konsultacje z personal shopperem

personal shopper - warszawaCzasem może minąć kilka lat zanim znajdziemy swój styl. Wykreowanie spójnego i oryginalnego wizerunku, który będzie idealnie do nas pasował i nas odzwierciedlał, wcale nie jest łatwe. Nie można wymienić całej szafy na raz, to długotrwały proces. Jednak jeśli otrzymamy fachową pomoc od osoby, która potrafi powiedzieć czy wybrany przez nas styl pasuje do nas i do naszej figury, powinno być łatwiej. To samo tyczy się ubrań, w których czujemy się dobrze i swobodnie – doświadczony personal shopper podczas zakupów będzie w stanie powiedzieć nam czy wyglądamy dobrze w tym czym czujemy się dobrze. Wygodne ubrania sprawdzają się świetnie, lecz gdy spędzamy czas w domu, w sytuacjach zawodowych lub oficjalnych, nie zawsze powinniśmy stawiać właśnie tę cechę na pierwszym miejscu. Co poza wyrażaniem opinii należy do zadań i obowiązków personal shoppera? Cały proces zaczyna się od rozmowy, np. przy kawie, opowiadamy o tym co lubimy nosić a czego nie, na jakie okazje i sytuacje powinniśmy mieć ubrania w swojej szafie, jaki styl w modzie podoba się nam najbardziej i jak chcielibyśmy wyglądać. Ważne są także nasze możliwości finansowe (ile chcemy wydać na pierwsze zakupy i ile ubrań zakupić). Jeśli interesuje nas personal shopper – Warszawa to miasto, w którym namiary na stylistę znajdziemy w każdym centrum handlowym.

Co ciekawe, spotkanie z osobistym doradcą wcale nie musi odbywać się w wielkim centrum handlowym, może to być rozmowa we własnym domu, a zakupy można robić online. Własny wyjątkowy styl wiąże się często z metodą prób i błędów. Nie jest to łatwy proces. Jeśli chcemy czuć się dobrze w swoich ubraniach, a nie jesteśmy pewni w czym będziemy dobrze wyglądać, personal shopper będzie kimś kto na pewno pomoże nam w podjęciu decyzji.