Piękne, żelowe paznokcie

Ślub miał się odbyć już niedługo. Właściwie, nie mój ślub, ale jeśli jest się zaproszonym gościem, to w kwestii ubioru i dodatków do tego ubioru, ma się podobne problemy jak sama panna młoda. W końcu każdy chce wyglądać na tej rodzinnej, olbrzymiej imprezie dobrze. Sukienka i buty do niej – to nie problem, takie rzeczy są bazą, na której tworzy się resztę kreacji. Nawet fryzura – ta ostatecznie nie zawiera kolorów, więc dopasowuje się niezależnie od reszty. Za to szczegóły, detale – te umieją spędzić sen z powiek. A zwłaszcza ten jeden – paznokcie. 

Żelowe paznokcie z dekoracyjnym elementami 

paznokcie żelowe - akcesoria dekoracyjneOczywiście, że same paznokcie z założenia miały być żelowe. Na co dzień nie noszę długich paznokci, przeszkadzałyby mi w pracy i życiowych rutynach. Jednak, jak już szaleć, to tylko na dużej powierzchni. Zresztą, czy do wieczorowej sukienki nie należy dodać bardziej kocich, wieczorowych paznokci? Dlatego przedłużenie na masie żelowej to podstawa, by mieć z czym później pracować. Kolor podstawowy powinien być dopasowany do sukienki, ale jeśli chodzi o resztę zabawy… Cóż, tutaj się dopiero zaczyna. Jeśli chodzi o paznokcie żelowe – akcesoria dekoracyjne są jednocześnie proste w założeniu lub używaniu (w zależności, jak słowo akcesoria definiujemy), ale też mogą się pochwalić sporą różnorodnością. Wiadomo, że bloczek, gilotyna, frezerka, pędzelki do żelu i pędzelki do fabr, czy pilniczki to podstawa. Musimy mieć takie akcesoria, by mieć jak założyć te już dające interesujący nas efekt – czyli cyrkonie, pyłki, folie transferowe, naklejki wodne, brokat czy stempelki. Każda forma jest interesująca i może dawać naprawdę niesamowite wykończenie, a umiejętne połączenie ich sprawia, że oglądający paznokcie myśli o nich jak o dziele sztuki. Nie wolno jednak przesadzać. Wykonywanie na każdym paznokciu zupełnie innych, niezgranych ze sobą zdobień raczej nikogo nie zachwyci. Bardzo modne jest, by na palcu wskazującym i serdecznym mieć bardziej wyróżniającą się kompozycję – na przykład pyłek dający efekt lustra lub opalizujący, połączony z ciemniejszą wodną naklejką, a na drugim paznokciu – folia transferowa z dwiema cyrkoniami. Reszta pomalowana jednym kolorem. 

Akcesoria dekoracyjne mogą sprawić, że nasze paznokcie zachwycą całą rodzinę. Tak było z moimi. Można sobie powiedzieć, że to tylko paznokcie, ale to nieprawda. Kiedy jest się pięknie ubranym, niedopasowany czy po prostu nieładny szczegół rzuca się w oczy milion razy bardziej, niż normalnie. Chociażby, kiedy ma się stylową fryzurę, a brak makijażu – to się naprawdę odznacza. Podobnie jest z paznokciami – widać, że nie są zrobione, dlatego warto je zdobić.