Planując import z Chin warto je odwiedzić

Odwiedzając dowolny sklep w dowolnym mieście w Europie zobaczymy towary, na których napisana jest informacja, że towar został wyprodukowany w Chinach. To jest dzisiaj tak oczywiste dla każdego konsumenta, że nikt nawet nie sprawdza tego, w jakim państwie zakupiony produkt został wytworzony. Chiny są największym światowym producentem i największym światowym eksporterem. Żaden inny kraj na świecie nie doścignie Chin pod względem ilości wysyłanych  do innych krajów produktów i półproduktów.

Najciekawszy towar znajdziemy na chińskich targach

ciekawe targi w chinachKażdy polski przedsiębiorca może dzisiaj importować towar bezpośrednio z Chin. I tak w większości polskich sklepów sprzedawane są produkty wyprodukowane w Chinach, ale większość przedsiębiorców kupuje je od importerów, którzy ściągają je w ilościach hurtowych. Takie towary są jednak droższe, bo importerzy narzucają swoje marże – co jest zupełnie oczywiste. Wystarczy tylko trochę odwagi i oszczędności, żeby samemu na własną rękę sprowadzać ciekawe towary z Chin. Dzięki bezpośredniemu importowaniu można osiągnąć zdecydowanie większe marże, a co za tym idzie zdecydowanie większe dochody. Zanim jednak ściągnie się jakikolwiek towar z Chin to najlepiej wybrać się do tego ciekawego i pięknego kraju na wycieczkę. Termin takiej wycieczki powinno wybrać się w taki sposób, żeby móc osobiście odwiedzić jakieś znane i ciekawe targi w Chinach, które organizowane są właśnie z myślą o pozyskiwaniu zagranicznych kontrahentów. Na takich targach chińscy producenci eksponują wszystko co mają najlepsze, a więc produkty, których bardzo często jeszcze nikt w Polsce nie sprzedaje. Ściągnięcie takiego towaru wiąże się jedynie ze złożeniem zamówienia i uiszczeniem przedpłaty, której większość chińskich producentów wymaga od razu. Potem można sobie na spokojnie wrócić do kraju i czekać, aż zamówiony towar przypłynie do gdańskiego portu. Następnie trzeba jeszcze spełnić wszystkie wymogi związane z jego ocleniem i opłacić niezbędne podatki.

Bezpośredni import towarów z Chin na pewno warto zacząć od odwiedzenia ciekawych targów organizowanych w różnych chińskich miastach. Taka wycieczka to koszt około dwudziestu tysięcy złotych licząc włącznie z biletami lotniczymi i hotelami. Na pewno trzeba to potraktować jako inwestycję, bo znalezienie ciekawych towarów może się okazać bardzo opłacalne. Jeśli uda nam się zamówić w Chinach coś, czego w naszym kraju jeszcze nikt nie sprzedaje, to możemy zarobić krocie i to już po pierwszym transporcie. Pamiętajmy tylko o formalnościach celnych.