Plusy kupna nowoczesnego i szczelnego szamba przydomowego

Budując dom lub modernizując system kanalizacyjny już istniejącego budynku, mamy do wyboru wiele rodzajów kanalizacji. Często jednak jedyną opcją, jaka nam pozostaje na danym terenie, jest zamontowanie szamba. Do wyboru mamy kilka różnych modeli, z plastikowymi i betonowymi włącznie. Jakie rozwiązanie możemy wybrać, jeżeli chcemy wybudować dom jednorodzinny na wiele lat? Jakie są wady i zalety rozwiązań proponowanych nam przez sprzedawców oraz producentów szczelnych zbiorników przydomowych?

Najlepsze gotowe szamba oferowane dla posesji prywatnych

gotowe szamba betonowe - cenyNa rynku spotkamy się z dwoma rodzajami szamb. Jeden z nich to zbiorniki zbudowane z betonu, a drugie z lekkiego plastiku. Jakie mają cechy, które odróżniają je od siebie? Szambo z betonu jest przede wszystkim dużo bardziej wytrzymałe na wszelkie warunki. Dzięki swojej dużej masie jest niezwykle odporne na wyparcie go przez wody gruntowe. Szambo betonowe jest także idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcieliby umieścić je pod parkingiem czy drogą dojazdową dla samochodów. Dzięki zastosowaniu wytrzymałej mieszanki betonu, mamy możliwość zamontowania zbiornika betonowego pod podjazdem dla samochodów czy drogą dojazdową do garażu. Szamba z betonu mają więc przewagę nad modelami plastikowymi, które są bardzo delikatne, i nie mogą być umieszczane w miejscach wyżej wymienionych. Wybierając gotowe szamba betonowe – ceny są zależne od liczby komór – decydujemy się na produkt odporny na siły ściskające oraz na wypychanie przez siły wód podziemnych. Jest to niezwykle ważne dla osób, które chcą zamontować zbiornik, który będzie im bezawaryjnie służył przez długie lata. Model betonowego szamba poza swoją odpornością na zniszczenie posiada bardzo dobrą szczelność, która jest warunkiem koniecznym dla bezawaryjnego, długoletniego korzystania ze zbiornika. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii można wyeliminować punkty styku powierzchni, które są narażone na wyciek. Swoją rolę uszczelniającą spełnia także specjalny preparat konserwujący zewnętrzną stronę szamba i pozwalający mieć pewność, że całość posiada najwyższe kryteria szczelności.

Kolejnym aspektem przemawiającym za wyborem szamba betonowego jest fakt, że całość prac związanych z jego montażem i dowozem może zostać wykonana przez firmy produkujące zbiorniki. Dzięki szerokiej ofercie internetowej zakup szamba może zostać dokonany bez wychodzenia z domu. Każdy aspekt dowozu zbiornika może zostać uzgodniony telefonicznie lub mailowo, a ekipa montażowa zjawi się na naszej posesji, dokonując szeregu prac.