Polecany dietetyk z Krakowa

Coraz więcej osób zmaga się z otyłością, która niestety dotyka zarówno osoby młode, jak i starsze. Niestety samodzielne poradzenie sobie z nadwagą bywa bardzo trudne i wymaga samokontroli oraz pełnego zaangażowania w zmiany, które mają przyczynić się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Nadal sporo osób błędnie myśli, że należy stosować dietę w formie głodówki, aby jak najszybciej zrzucić na wadze dodatkowe kilogramy i wrócić do przeszłych nawyków – niezbyt zdrowych. Oczywiście nie jest to dobre podejście i stosowanie popularnych głodówek może jedynie spowodować tzw. efekt jojo.

Rzetelny dietetyk działający w Krakowie 

dobry rzetelny dietetyk krakówPonadto głodówki mogą przyczynić się do problemów żołądkowych, dlatego absolutnie nie należy dołączać do ich zwolenników. Kolejna kwestia to uprawianie sportu – oczywiście regularne ćwiczenia jak najbardziej pomagają w pozbyciu się tkanki tłuszczowej i powodują, że skóra staje się jędrniejsza, jednak sam sport nie wystarczy. To właśnie zdrowa i pełnowartościowa dieta wpływa w znaczącym stopniu na naszą sylwetkę oraz samopoczucie i zdrowie. Tak wiec jeśli nie jesteśmy w stanie sobie samodzielnie poradzić z nadwagą być może powinien tutaj zadziałać jakiś dobry rzetelny dietetyk Kraków to miasto, w którym działa wiele gabinetów dietetyków i dlatego znalezienie odpowiedniego specjalisty nie powinno stanowić większego problemu. Już sama konsultacja dietetyczna wiele nam wyjaśni i pozwoli zrozumieć dlaczego dieta jest tak ważna. Po wstępnych badaniach i określeniu celu dietetyk przygotuje plan żywieniowy na określony czas z uwzględnieniem dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Okazuje się, że dania są tak smaczne i proste w przygotowaniu, że można je samodzielnie przyrządzać zarówno dla siebie, jak również dla pozostałych członków rodziny. Absolutnie nie trzeba gotować kilku różnych posiłków. Co więcej, dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie wcale nie będziemy całymi dniami głodni jak to ma miejsce przy wspomnianych już głodówkach.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego dietetyka? Przede wszystkim liczą się opinie dotychczasowych klientów oraz zdjęcia przykładowych metamorfoz. Jeśli zależy nam na zwiększeniu efektów i poza zmianą nawyków żywieniowych chcemy zacząć ćwiczyć na siłowni, to może warto podjąć współpracę z kolejnym specjalistom, tj. trenerem personalnym. Niestety wiele treningów jest wykonywanych źle przez osoby początkujące przez co ćwiczący skarżą się na brak efektów oraz różnego rodzaju dolegliwości bólowe, co jest niebezpieczne.