Pomysłowe wykorzystanie rekuperatora

Moja córeczka Ofelia ma bardzo duże problemy z alergia wziewną. Rozpoznano u niej uczulenie na bardzo dużą ilość pyłków, dlatego też męczy się ona w okresie wiosenno-letnim. Postanowiliśmy jej jakoś pomóc, tak aby chociaż w domu czuła się dobrze. Wszelkiego rodzaju filtry powietrza, czy nawilżacze nic nie dawały, zdecydowaliśmy się więc na dużo większy krok, który miał na celu znaczną poprawę jakości powietrza w naszym domu.

Wykorzystanie instalacji rekuperacji w domu

rekuperatory dla alergikówZamiast próbować walczyć z aktualnie znajdującym się w naszym domu powietrzem, postanowiliśmy wyeliminować problem u źródła. Co za tym idzie, zdecydowaliśmy się na zmianę systemu wentylacyjnego, gdzie nie będzie konieczne otwieranie okien i wietrzenie domu. Do tego celu postanowiliśmy wykonać w domu instalację wentylacji mechanicznej. Jest to system rekuperacji, który ostatnimi czasy stał się niesamowicie modny w naszym kraju. Rekuperatory dla alergików są istnym zbawieniem, dzięki któremu mogą się oni czuć dobrze w domu w czasie trwania całego okresu pylnego. Do tego celu konieczne jest zamówienie specjalnego filtru małych cząsteczek biologicznych, który bez problemu blokuje wszelkiego rodzaju pyłki. Z instalacją rekuperacji nie jest konieczne otwieranie okien, dlatego też całe powietrze będzie wymieniane wyłącznie z wykorzystaniem kanałów wentylacyjnych. Dzięki czemu do środka budynku nie będą dostawać się pyłki, co stwarza pewnego rodzaju azyl dla alergików, gdzie mogą się oni czuć bardzo dobrze. Sam koszt wykonania takiej instalacji nie jest zbyt duży, a zwraca się on w ciągu paru lat. Przede wszystkim jest to ogromny komfort dla mojej córki, a odzysk ciepła znacznie redukuje wydatki zimą. W naszym przypadku było to prawie sześćdziesiąt procent, co jest świetnym wynikiem. Dlatego też jest to system, który pozwala oszczędzać długoterminowo i zwiększa komfort zamieszkiwania budynku znacznie podnosząc jego wartość. Należy jednak pamiętać by jego montaż powierzyć profesjonalistom doskonale znającym się na tej dziedzinie i posiadających w niej wystarczające do biegłego działania doświadczenie.

Z rekuperacją funkcjonujemy już prawie trzy lata i widzę ogromne zalety tego rozwiązania. W żadnym stopniu nie żałuje jego zakupu, tym bardziej patrząc na malejące koszta ogrzewania i świeże powietrze pozbawione smogu w miejscu gdzie nie trzeba otwierać okien. Jest to doskonała opcja zarówno dla osób, które chcą po prostu oszczędzić, jak i dla osób które chcą uzyskać bardzo wysoką jakość powietrza wewnątrz domu.