Pościel dla niemowlaka

 

Niedawno kompletowaliśmy wyprawkę dla naszego maluszka, który lada chwila ma pojawić się na świecie. Właściwie wszystko już chyba mamy i teraz już tylko czekamy na pojawienie się naszego maleństwa. Jednak muszę przyznać, że zakup tych wszystkich rzeczy dla dziecka to nie była wcale łatwa sprawa. Bardzo prosto bowiem jest zgubić się w gąszczu różnych produktów dla dzieci. Wiedzieliśmy bowiem jedynie, że niezbędne jest łóżeczko, przewijak, wózek, ubranka. Natomiast nie mieliśmy pojęcia o tym, jak wiele jeszcze innych rzeczy jest potrzebnych niemowlakowi.

Pościel do małego łóżeczka

pościel do łóżeczka 120x90Teraz mamy już wszystko, także matę edukacyjną i fotelik-bujaczek. Uważam jednak, że najistotniejsze ze wszystkich zakupów było odpowiedniej jakości łóżeczko oraz wózek. Kupiliśmy łóżeczko o wymiarach 120×90 cm, a do tego oczywiście pościel do łóżeczka 120×90 cm. Wiem, że są dostępne również większe łóżeczka, jednak gabaryty naszego mieszkania na takie duże łóżeczko niestety nie pozwalają. Co do pościeli, kupiliśmy kilka kompletów, jak się domyślam, dość często będziemy tę pościel prac, szczególnie na początku. Tak więc kupiliśmy kilka mięciutkich, bawełnianych prześcieradełek z bawełny ekologiczne (bawełna produkowana na dużą skalę zawiera wiele szkodliwych dla skóry substancji, do tego dochodzą sztuczne barwniki) i do tego kilka kompletów kocyków i cieniutką kołderkę wraz z kilkoma poszewkami. Kołderka będzie musiała poczekać, aż maluszek nieco urośnie, na początek będziemy go zakrywać którymś z mięciutkich kocyków. Kocyki i pościel wybraliśmy bardzo piękne, wszystko w kolorze niebieskim, ponieważ to mój ulubiony kolor. Poza tym dobrze będą pasować do ścian pokoju, które są w kolorze zielono-niebieskim. Muszę przyznać, że łóżeczko prezentuje się bardzo przytulnie i mam nadzieję, że nasz skarb będzie w nim dobrze spał. Nie kupowaliśmy żadnej poduszeczki, ponieważ poduszki nie są wskazane dla maluszków, po pierwsze dlatego, że mogą być niebezpieczne, poza tym źle wpływają na kształtujący się dopiero kręgosłup.

Wybór odpowiednich akcesoriów dla mającego się narodzić dziecka to bardzo poważna sprawa. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odpowiedniego łóżeczka dla maluszka oraz akcesoriów i pościeli do niego. Ponadto ważny jest wybór odpowiedniego wózka. Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonane są te rzeczy, najlepiej jest bowiem, aby były wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów, ponieważ są one najbardziej korzystne dla zdrowia mającego się narodzić dziecka.