Potrzebowałam ukraińskiego pracownika do zbiorów

Od kilku lat prowadzę dość spore gospodarstwo rolne, w skład którego wchodzi sad. Zawsze latem zatrudniam pracowników do zbiorów owoców w tym sadzie. W tym roku jednak było wyjątkowo mało rąk do pracy. Większość osób, które zatrudniałam sezonowo wolało wyjechać do pracy zagranicę. Sąsiadka poleciła mi, abym zatrudniła do pracy Ukraińców, ponieważ w sezonie często przyjeżdża ich tutaj bardzo dużo do pracy. Zaczęłam więc szukać sposobu na to, jak legalnie zatrudnić pracownika z Ukrainy do pracy w Polsce.

Znalazłam Ukraińców do pracy przy zbiorach

jak znaleźć pracownika z ukrainy do zbiorówDowiedziałam się od niej, że ona sama często zatrudnia Ukraińców do pracy, ponieważ bardzo łatwo ich znaleźć, nie mają zbyt wysokich wymagań finansowych i są chętni do pracy fizycznej. Zapytałam się jej, czy wie jak znaleźć pracownika z ukrainy do zbiorów. Powiedziała mi, że najlepiej jest to zrobić przez agencje pracy tymczasowej. Ma to wiele plusów zarówno dla pracowników, jak i dla mnie jako pracodawczyni. Przede wszystkim w takiej sytuacji to agencja pracy dba o to, żeby pracownik posiadał ważne pozwolenie na pracę w kraju oraz wizę pracowniczą. To również agencja zajmuje się ubezpieczeniem Ukraińców oraz formalnie jest ich pracodawcą i wypłaca im pensje. Ja będę musiała podpisać tylko umowę z agencją pracy o ich wynajem do pracy przy zbiorach. Za bycie pośrednikiem pracy, agencja będzie potrącała niewielki procent z pensji Ukraińców, za to że za jej pomocą znaleźli pracę. Zainteresowałam się tym tematem i udałam się do agencji pracy tymczasowej, która specjalizowała się w zatrudnieniu pracowników z Ukrainy i innych państw ze Wschodu. Na miejscu podpisałam umowę z agencją pracy i wystawiłam swoją ofertę pracy przy zbiorach. Już trzy dni później dostałam od agencji CV pracowników z Ukrainy, którzy byli zainteresowani pracą przy zbiorach w moim sadzie. Mogłam wśród nich wybrać tych, którzy najbardziej mi odpowiadali. Oddzwoniłam do agencji i już następnego dnia przysłali mi oni Ukraińców do pracy. Byłam bardzo zadowolona z tej formy zatrudnienia.

Dzięki temu, że w poszukiwaniu Ukraińców do pracy przy zbiorach skorzystałam z usług agencji pracy tymczasowej, wszystko zostało załatwione legalnie i z dużą korzyścią finansową dla mnie. Kolejną zaletą skorzystania z takiej formy poszukiwań było to, że dużo Ukraińców preferuje taką formę zatrudnienia, ponieważ zapewnia im ona stałą i pewną pensję, a także umożliwia co miesiąc rezygnację z pracy i powrócenie do domu. Było to bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego jeszcze nie raz skorzystam.