Potrzebowałam wytrzymałej flaneli

Kilka tygodni temu urodziłam swoje pierwsze dziecko. Od samego początku, jeszcze w trakcie ciąży podjęłam decyzję, że będę zakładała dziecku pieluszki wielorazowego użytku. Takie pieluszki nie dosyć, że bardziej opłacają się pod względem ekonomicznym to w dodatku są bardziej przyjazne dla środowiska i nie generują tylu odpadów, co pampersy. Niestety, jako osoba nieprzygotowana dobrze do tej roli, kupiłam zły materiał na pieluszki. Nie był on wytrzymały, pieluszki szybko się przecierały, a w dodatku przeciekały.

Kupiłam wytrzymałą tkaninę flanelową

wytrzymała tkanina flanelaDoszłam do wniosku, że najlepiej będzie kupić tkaninę, która będzie bardziej wytrzymała i jednocześnie odpowiednia dla dziecięcej skóry niemowląt. Nie miałam tylko pojęcia, jaki może to być materiał. W celu uzyskania odpowiednich informacji udałam się do ekologicznego sklepu, gdzie można było dostać różne ubrania i akcesoria dziecięce. Powiedziałam sprzedawczyni, czego potrzebuje, a ona w odpowiedzi powiedziała mi, że najlepsza dla mnie będzie wytrzymała tkanina flanela. Dowiedziałam się od niej, że ten materiał jest bardzo delikatny i miękki w dotyku. Pokazała mi taki flanelowy materiał, żebym mogła przekonać się o tym osobiście. Rzeczywiście tkanina z flaneli była delikatna i do tego, mocna i wytrzymała. Nie była ona zbytnio rozciągliwa, ale bardzo trudno byłoby ją przerwać. Sprzedawczyni zapewniała mnie, że ta wytrzymała tkanina flanela posiada dużą absorpcję wody i z pewnością świetnie nada się na wielorazowe pieluszki dla dziecka. Dużą zaletą tej poleconej mi tkaniny flanelowej było to, że był w to pełni naturalny materiał bez dodatku sztucznych barwników, dzięki czemu miałam pewność, że materiał nadaje się do kontaktu ze skórą niemowlęcia. Tkaninę flanelową można było bardzo łatwo obszyć, tak aby nie pruła się na końcach. Flanelę można również prać i suszyć mechanicznie, nawet w bardzo wysokich temperaturach do 90 stopni Celsjusza. Od razu zdecydowałam się ją zakupić, tym bardziej że była akurat dostępna w promocyjnej cenie.

Wierząc w wytrzymałość poleconej mi tkaniny flanelowej zakupiłam od razu kilka metrów tego materiału, żeby zrobić z niego kilkanaście pieluszek dla mojego dziecka. Jak się już wkrótce okazało, taka tkanina flanelowa, była bardzo dobrym wyborem. Faktycznie okazała się ona bardzo mocna i wytrzymała, a dzięki możliwości prania w wysokich temperaturach była ona również łatwa w utrzymaniu higieny. Byłam bardzo zadowolona z takiego materiału, ponieważ spełnił on wszystkie moje wygórowane oczekiwania.