Pozbywanie się włosków z użyciem IPL

Mając tak ogromny wybór względem depilacji mogłoby się wydawać, że każda z nas znajdzie idealną metodę dla siebie, która będzie nas w stu procentach zadowalać. Tymczasem pomimo tego, że form depilacji jest tak wiele dopiero od niedawna mamy możliwość skorzystać z naprawdę profesjonalnych zabiegów, które pozwolą nam uporać się z problemem włosków na naprawdę długi czas.

Depilacja światłem IPL

łagodny IPL - SzczecinJeszcze do niedawna mogłoby się wydawać, że doskonały sposób depilacji po prostu nie istnieje. Mowa tu o takim sposobie pozbywania się niechcianego owłosienia z ciała, który zapewni nam na naprawdę długi czas gładkie ciało, a przy tym nie spowoduje znanych nam skutków ubocznych jak wysypka, podrażnienia, czy nawet stany zapalne i w dodatku cały proces nie będzie dla nas bolesny. Dotychczas na rynku pomimo dość sporego wyboru metod depilacji każda z nich wiązała się niestety z jakimiś minusami. W przypadku kremów do golenia często występowały reakcje alergiczne, a sam efekt gładkości nie utrzymywał się zbyt długo. O jednorazowych maszynkach nawet nie ma co wspominać ponieważ chyba każdy wie w jaki sposób działają i jak zawodne potrafią być. Owszem, istnieją plastry oraz depilatory, które rzeczywiście pozwalają cieszyć się gładkością przez około dwa tygodnie niemniej te metody nie należą do najprzyjemniejszych, a dla wielu kobiet są wręcz bolesne. Dlatego też takim uznaniem cieszy się jedna z najnowszych metod, czyli łagodny IPL – Szczecin posiada kliniki w których możemy poddać się temu nowoczesnemu zabiegowi depilacji ciała podobnie zresztą, jak jego alternatywie, czyli depilacji laserowej. IPL często jest z nią niesłusznie mylony, a warto te dwa pojęcia rozdzielić. Pomimo tego, że depilacja laserowa zapewnia trwałe rezultaty kobiety i tak zdecydowanie bardziej wolą korzystać ze światła IPL choćby ze względu na to, że sposób ten jest znacznie bardziej komfortowy dla nas aniżeli depilacja laserowa. Ponadto depilacja ta nie wymaga od nas żadnej rekonwalescencji. Po ukończonym zabiegu możemy od razu przejść do codziennych czynności. Kolejną kwestią jest fakt, że nie musimy tak jak w przypadku depilacji laserowej, zapuszczać swoich włosków ponieważ zabiegi z użyciem IPL przeprowadza się na krótkich włoskach. Zabieg trwa także znacznie krócej niż depilacja laserowa.

Nowoczesne zabiegi z użyciem światła IPL gwarantują nam zatem doskonałe rezultaty które jeszcze kilka lat temu pozostawały w naszej sferze marzeń. Co ciekawe jednak IPL wykorzystuje się nie tylko w przypadku depilacji. Zabiegi z użyciem tego urządzenia wykorzystuje się podczas walki z trądzikiem lub rumieniem oraz podczas wykonywania serii zabiegów przeciwzmarszczkowych. Ta technologia pomoże nam również zarzegnać problem z pękającymi naczynkami.