Przenośniki taśmowe perforowane

Producenci cały czas starają się unowocześniać taśmociągi, ponieważ chcą, aby jeszcze lepiej sprawdzały się podczas procesów produkcyjnych. Ich rodzajów jest bardzo wiele, podobnie jak ich przeznaczeń. Najprostsze przenośniki taśmowe są używane od bardzo dawna, jednak większość przedsiębiorstw stawia na nowoczesność. Inwestują więc pieniądze w takie maszyny, które będą nie tylko bardzo wydajne, ale przede wszystkim nie będą ulegały awariom i uszkodzeniom. Dzięki temu zainstalowany system znacznie zwiększa wydajność całej linii.

Nowoczesne taśmy modularne

taśmy modularne z perforacjąZ pewnością do jednych z najbardziej nowoczesnych rozwiązań należą taśmy modularne z perforacją. Powstają one poprzez połączenie bardzo wielu, stosunkowo niewielkich modułów wykonanych z tworzywa sztucznego lub odpornej na korozję stali. Te drobnowymiarowe części powstają podczas procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Mogą tworzyć powierzchnię zamkniętą, nieznacznie otwartą lub znacznie otwartą, która często jest stosowana na liniach odpowiedzialnych za suszenie produktów. Poszczególne segmenty są ze sobą łączone tzw. przetyczkami wzdłużnymi. Te łączniki wyprofilowane są w taki sposób, aby ułatwić czyszczenie całego układu. Oprócz odpornych na dynamiczny ruch złączek, których zadaniem jest zapewnienie sztywności poprzecznej całej konstrukcji, ważną rolę pełnią również koła zębate, które są odpowiedzialne za poprawne prowadzenie taśmy oraz odpowiedni naciąg całego układu. Takie taśmy można stosować w bardzo wielu procesach. Chętnie stosują je firmy zajmujące się nie tylko przetwarzaniem żywności, ale również wytwarzające inne wyroby. Dzięki zastosowaniu tworzyw termoplastycznych, taśmy modularne z perforacją są bardzo trwałe. Stosowane w odpowiedni sposób znacznie zwiększają wydajność procesu produkcyjnego. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, przenośniki taśmowe zbudowane z modułów umożliwiają realizację większej ilości zadań, co sprawia, że są znacznie bardziej wydajne i trwałe. Dodatkowo można w prosty sposób zmienić ich długość dołączając nowe lub demontując zainstalowane już segmenty.

Ogromną zaletą przenośników taśmowych wykonanych z tworzyw sztucznych jest to, że nie ulegają one procesowi korozji. Dzięki temu nie musimy chronić ich przed wodą. Podczas awarii nie wymagają wymiany całej taśmy tylko pojedynczych segmentów. Proces naprawy przebiega więc bardzo sprawnie i szybko, dzięki czemu cała linia produkcyjna musi być zatrzymana tylko na chwilę. Ma to pozytywny wpływ na wydajność całego procesu produkcji.