Regały dla magazynów przemysłowych

Aby zachować płynność pracy magazynierów, oraz uskutecznić funkcjonalność każdego pomieszczenia magazynowego, konieczne jest wyposażenie tych magazynów w specjalne regały, które będą zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, a także będą posiadały odpowiednie certyfikaty, potwierdzające spełnianie norm. Tak wyposażony magazyn, w którym pracownicy mogą czuć się bezpiecznie, pozwoli na płynną oraz w pełni funkcjonalną pracę, wolną od awarii oraz powstawania usterek.

Wyposażenie magazynów w specjalne regały

regały paletowe PoznańW takich pomieszczeniach jak hale magazynowe, nie zależnie od wielkości oraz przeznaczenia do przechowywania przedmiotów, głównie w hurtowniach lub sklepach, które oferują sprzedaż materiałów od ręki, z bogatym wyposażeniem stanu magazynowego, konieczne jest zastosowanie specjalnych systemów, takich jak regały paletowe Poznań, które zdecydowanie ułatwiają pracę magazynierów, a także ich szybkie przygotowanie towarów przeznaczonych do transportu, lub po prostu do sprzedaży klientowi. Dzięki dobrej jakości regałów, są one odpowiednio stabilne, oraz wytrzymałe, regały bowiem wytrzymują ciężar nawet do kilku ton, a ich konstrukcja, pozwalająca na umieszczanie towarów za pomocą specjalnych palet, jest także przystosowana do płynnego oraz bezkolizyjnego poruszania się maszynami oraz urządzeniami elektrycznymi po magazynie, takimi jak wózki widłowe spalinowe, czy też wózki elektryczne, wyposażone w specjalne widły, które pozwalają na umieszczenie palet na regałach w sposób bardzo szybki oraz bezkonfliktowy. Tego rodzaju regały posiadają także odpowiednią klasę odporności na wszelkiego rodzaju drobne kolizje, które mogą powstać w przypadku nieprawidłowego stosowania wózków widłowych, lub elektrycznych. Regały bowiem nie niszczą się, a ich funkcjonalność oraz możliwości wykorzystania sięgają nawet do kilkunastu lat, bez potrzeby ich napraw, a także ingerencji serwisantów w redukcje usterek. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców prowadzących magazyny, decyduje się na ich wyposażenie w profesjonalne regały.

Aby zapewnić jeszcze lepszą funkcjonalność regałów, a także ich stabilność i wytrzymałość, istnieje możliwość ich przymocowania do podłoża, za pomocą specjalnych śrub montażowych. Jednakże aby spełnić wszystkie wymagania służb kontrolnych, na tego typu regałach należy umieścić czytelną informację, o maksymalnym możliwym obciążeniu regałów. Jest to bardzo ważne, gdyż w przypadku przeciążenia, oraz wypadku powstałego z zawaleniem się regału, nie otrzymamy odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego.