Zabiegi, które oferowane są przez w gabinetach medycyny estetycznej, cieszą się dużą popularnością w obecnych czasach. Ich zaletą jest fakt, iż zazwyczaj są nieinwazyjne, wykazują szerokie spektrum działania. Służą do korekcji zmarszczek, powiększania ust, modelowania policzków, a także poprawiają kondycję skóry. Medycyna estetyczna jest działem medycyny, który zajmuje się podejmowaniem zabiegów zapobiegawczych, które zajmują się profilaktyką starzenia skóry.
Pozytywne efekty zabiegów medycyny estetycznej
Jej zadaniem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta. Wykorzystywane metody są zdecydowanie bezpieczniejsze i mniej inwazyjne od chirurgii plastycznej. Przeprowadzane są w trybie ambulatoryjnym bez użycia skalpela, nie wymagają długiej rekonwalescencji. Czasem dopuszczalne są jedynie niewielkie nacięcia i nakłucia, a także stosowanie znieczulenia miejscowego. Medycyna estetyczna zajmuje się skórą, tkanką podskórną. Wykorzystuje zdolności samoregenerujące organizmu. W porównaniu z zabiegami wykonywanymi w gabinetach kosmetycznych jest trochę bardziej inwazyjna, gdyż aktywizuje skórę do odnowy wykorzystując ingerencję w jej głębsze warstwy. Dzięki temu jest skuteczniejsza. Zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna mogą mieć różny charakter. Działają stymulująco na skórę, przyśpieszają jej regenerację, zapobiegają pojawianiu się oznak starzenia. Niektóre z metod wykorzystują toksynę botulinową, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, modyfikatory wzrostu tkanek, a także płytki krwi. Zabiegi są bardzo różnorodne, dotyczą różnych partii ciała. Pacjenci mogą skorzystać z modelowania ust, wypełnienia zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych, ujędrniania i odmładzania skóry. Gabinety medycyny estetycznej stosowane są także zabiegi, których celem jest redukcja przebarwień, eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, a także rozstępów. Dzięki nim możliwe jest pozbycie się blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, a także poprawienie kształtu twarzy, zredukowanie cieni pod oczami, usunięcie znamion oraz brodawek.
Doświadczony specjalista, jakim jest lekarz, który posiada prawo do wykonywania zawodu, powinien zawsze przeprowadzić szczegółowy wywiad z każdym pacjentem. Dzięki temu może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Sprawia to, że jest on bezpieczny, a jednocześnie przyniesie pożądane rezultaty. Dzięki odpowiednio dobranym technikom można skorygować problematyczne obszary, podkreślić naturalne piękno każdego pacjenta. To doskonały sposób na to, by pozbyć się kompleksów i niedoskonałości, spowolnić proces starzenia, stymulować naturalne procesy komórkowe. Zabiegi upiększające, korekcyjne, regeneracyjne i lecznicze są wyjątkowo skuteczne, a jednocześnie bezpieczne.