Sałatki z przyprawą gyros

 

Wiele z nas lubi przyjmować u siebie w gości przyjaciół czy rodzinę. Praktycznie zawsze takie spotkania wiążą się z szykowanie dobrego jedzenia. Czy to kawa i ciasto czy sałatka i zimna płyta, wszystko trzeba przygotować. Często pomysłów na ugoszczenie naszych przyjaciół szukamy w internecie. Tam mamy szereg przepisów na sałatki z przyprawą – gyros i inne bardzo smaczne potrawy. Do wielu przepisów można wykorzystywać aromatyczne przyprawy, które możemy kupić w wielu sklepach. Miłośnicy własnych smaków umieją wyczarować odpowiednią przyprawę samodzielnie u siebie w kuchni.

Zioła i inne przyprawy potrzebne do gyrosa

przyprawa - gyrosPraktycznie każdy z nas lubi smak potraw jaką jest gyros drobiowy lub kebab. Nie zawsze jednak możemy wyskoczyć na takie jedzenie na miasto do jakiegoś baru lub bistro, w którym serwują takie jedzenie. Częściej wolimy przygotować sobie w domu zdrowszą wersję gyrosa. W tym celu możemy kupić pierś z kurczaka, sałatę, pomidora, ogórek oraz chlebek pita. Potrzebna też będzie aromatyczna przyprawa gyros. Taką przyprawę możemy kupić już gotową. Wielu znanych producentów przypraw wypuściło do sprzedaży świetną i smaczną mieszkankę przypraw gyros. Oczywiście przyprawę można także zrobić sobie samemu w kamiennym moździerzu. Wystarczy kupić kilka suszonych przypraw lub wykorzystać te, które mamy już w domu. Potrzebna nam będzie sól, suszony czosnek, oregano, bazylia, kozieradka, słodka papryka, pieprz, rozmaryn, gorczyca biała oraz chili. Oczywiście można sobie mieszać różne przyprawy według uznania i ulubionych ziół. Takie przyprawy bardzo dobrze pasują także do sosów czosnkowych lub majonezowych. Dlatego przyprawa dobrze smakuje z mięsem drobiowym zawiniętym w ciabattę lub inne pieczywko. Ponad to niektóre przepisy na sałatki także uwzględniają tą przyprawę dobrze komponując ją z sałatami warzywami. Dlatego przyprawa gyros ma ogromne zastosowanie w smacznych i nowoczesnych kuchniach.

Smaczna kuchnia to przede wszystkim taka, w której wykorzystujemy niezwykle aromaty ziół. Powszechnie najsmaczniejsze są sałatki z wykorzystaniem świeżych warzyw z dipami i ziołami. Takie ziołowe przyprawy znajdziemy w każdym sklepie spożywczym. Zarówno przyprawy gotowe jak i zrobione samemu powinny być zrobione z ziół bez dodatku glutaminianu sodu. Tylko takie mieszkanki będą zdrowe i smaczne. Wiele potraw z zastosowaniem przypraw do gyrosa lub kebaba są bardzo popularne. Wystarczy wyszukać na internetowych stronach kulinarnych kilka ciekawych zastosowań przypraw by smacznie i zdrowo się odżywiać.