Skakanka jako przyrząd do treningu

Skakanie na skakance głównie kojarzy się z jedną z aktywności, którą znamy z dzieciństwa. Warto to jednak kontynuować w dorosłym życiu w formie aktywności sportowej. Ćwiczenia z jej użyciem doskonale wpływają na budowanie mięśni nóg oraz na redukcję tkanki tłuszczowej. Doskonale wyrabiają również kondycję i wpływają na całą sylwetkę. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania skakanki i dlaczego warto po nią sięgać?

Ćwiczenia na sportowej skakance

skakanki sportoweDzięki skakance nasz trening staje się bardziej zróżnicowany. Skakanie przez nią świetnie modeluje naszą sylwetkę i nie chodzi tu głównie o jej dolne partie, czyli nogi. Wpływa również na mięśnie brzucha oraz wspiera spalanie tłuszczu. Usprawnia działanie układu oddechowo-krążeniowego przez co poprawia się nasza wydolność i kondycja. Ważną kwestią przy zakupie skakanki jest dobór odpowiedniej długości. Nie może być ona za długa, ponieważ będzie się nam plątać po podłodze podczas skakania oraz zaczepiać o obuwie, przez co może dojść do niebezpiecznego incydentu dla naszego zdrowia. Za krótka będzie wymuszała niewygodne i zbyt wysokie podskakiwanie. Jak zatem dobrać idealną długość? Należy stanąć na środku skakanki i unieść jej rączki do góry. Muszą nam one sięgać mniej więcej do pach, wtedy też będzie to sygnał, że mamy odpowiednio długą skakankę. Jeżeli chodzi o cenę to najtańsze modele najczęściej przeznaczone są dla dzieci i amatorów, którzy będą skakać na niej od czasu do czasu. Te droższe z wyższej półki najczęściej wyposażone są w dodatkowe funkcję jak na przykład licznik w rączce. Jest to pomocne w profesjonalnym treningu. Skakanki sportowe dzielą się na typy, które wykonane są z różnych materiałów. Najlepszym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają ćwiczyć będzie wybór skakanki sznurkowej. Podczas ewentualnego uderzenia nie odczujemy silnego bólu. Skakanka z tworzywa będzie dobrym wyborem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Często wyposażona jest w licznik. Skakanka z rzemienia polecana jest dla sportowców. Jest znacznie cięższa przez co idealnie kształtuje mięśnie brzucha, rąk i ramion. Jest również szybka i pozwala na wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń dlatego też jest idealna dla bokserów. Ostatnim typem skakanki sportowej jest skakanka metalowa, którą poleca się jedynie zaawansowanym użytkownikom. Najbardziej skorzystają z niej bokserzy. Jest ciężka przez co idealnie wpływa na kształtowanie sylwetki oraz kondycję. Uchwyty są wykonane z pianki, PCV, drewna lub metalu.

Skakanka jest przedmiotem, który kojarzy nam się głównie z beztroskim dzieciństwem. Wbrew pozorom jest ona idealnym i jednym z lepszych akcesorów sportowych. Można ją wykorzystać podczas zróżnicowanych treningów. Najczęściej i najchętniej sięgają po nią bokserzy, biegacze, ale również miłośnicy fitness, cardio i interwałów. Skakanka sportowa jest przede wszystkim lekka i niewielka przez co można ją zabrać praktycznie wszędzie. Jest tanim sprzętem sportowym, a jej użytkowanie daje wiele korzyści.