Skuteczne metody zwalczania insektów

 

Z całą pewnością doskonale znają Państwo te momenty gdy układamy się wygodnie do snu, gasimy światło i nagle słyszymy w naszej okolicy charakterystyczne bzyczenie owadów czyhających na to aż uśniemy. Najbardziej irytujące bywają komary, które żywią się naszą krwią. W czasie wiosny i lata zapewne wiele razy zdarzało się Państwu urządzać wieczorne polowania na komary, które dostały się do waszych sypialni. Obecnie mamy jednak do dyspozycji pewne rozwiązania, które sprawią że owady będą neutralizowane bez naszego zaangażowania.

Nowoczesne lampy owadobójcze

lampa owadobójcza - opinieMetod zwalczania insektów latających jest obecnie bardzo dużo. Podstawową metodą jest metoda mechaniczna, która opiera się o korzystanie z prostych pacek. Jednak tą metodą nie będziemy w stanie zabić wszystkich owadów, które mogą znajdować się w naszym domu. Drugą z metod, która nie będzie wymagała od nas podejmowania jakichkolwiek działań jest stosowanie lepów. Jednak ze skutecznością takich rozwiązań bywa różnie ponieważ lep nie jest w stanie zawsze skutecznie przyciągać wszystkie gatunki insektów jakie dostały się do naszego domu. Natomiast najbardziej skutecznym sposobem jest korzystanie z lamp owadobójczych. Skoro mowa o urządzeniu jakim jest taka nowoczesna lampa owadobójcza – opinie o tych urządzeniach są z reguły tylko pozytywne. Zasada działania takich lamp jest generalnie stosunkowo prosta. Najważniejszym elementem takiej lampy jest świetlówka, która generuje promieniowanie ultrafioletowe. Na skutek jego działania dochodzi do wabienia owadów w pobliże lampy. Jednak samym wabieniem nie da się zabijać owadów. W związku z tym do lamp przymocowywana jest specjalna siatka o bardzo drobnych oczkach. Do tej siatki podłączane jest źródło prądu. Napięcie na takiej siatce waha się od 1500V do nawet 5000V. Dolna granica poradzić sobie może z muchami owocówkami, meszkami czy komarami. Natomiast napięcie wspomniane później może bez problemu uśmiercić nawet osę czy szerszenia. Wybór takiej lampy jest więc zależny od potrzeb i miejsca, w którym ma być zamontowana.

Początkowo bywało tak, że lampy owadobójcze montowane były głównie w firmach zajmujących się produkcją różnych artykułów spożywczych. Natomiast obecnie tego typu urządzenia mogą być również stosowane w domach i sprzedaje się specjalne wersje do tego przystosowane. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą i mamy potrzebę zainwestowania w takie lampy to możemy znaleźć wersje o dużych gabarytach, które generują mocniejsze światło i skuteczniej eliminują insekty.