Skuteczne ocieplanie budynków pianą

Nie od dziś wiadomo jak ważną kwestią jest właściwe ogrzewanie budynków. Tyczy się to zarówno budynków mieszkalnych jak i tych przeznaczonych do celów przemysłowych. Jednak żadne systemy grzewcze nie okażą się w pełni skuteczne jeśli budynek nie będzie posiadał skutecznej warstwy termoizolacyjnej. Na szczególną uwagę zasługują obecnie nowoczesne techniki pozwalające na tworzenie takich warstw. Nie musimy już jedynie brać pod uwagę styropianu jeśli będziemy chcieli nasz dom ocieplić. 

Efektywne ocieplanie pianką PUR 

ocieplanie pianką poliuretanowąStyropian bez dwóch zdań jest obecnie najbardziej popularnym ze wszystkich materiałów używanych do ocieplania domów. Niektóre nowe rozwiązania jednak okazują się skuteczniejsze i przede wszystkim łatwiejsze w zastosowaniu. Przykładem może być chociażby pianka poliuretanowa. Materiał ten do niedawna w ogóle nie był wiązany z branżą budowlaną. Świetnie sprawdzał się on bowiem w branży produkcyjnej gdzie stosowano go głównie jako wypełniacz. W materiale tym dostrzeżono jednak pewien potencjał i zaczęto piankę stosować do ocieplania. Był to strzał w dziesiątkę i obecnie pianka ta jest świetną alternatywą dla styropianu. Na ten moment ocieplanie pianką poliuretanową jest stosowane coraz częściej. Do niedawna piankę poliuretanową wykorzystywano głównie do ocieplania budynków wewnątrz i tyczyło się to głównie budynków murowanych. Początkowo pianka poliuretanowa idealnie sprawdzała się w ocieplaniu poddaszy. Na ten moment piankę stosuje się już niemalże na każdym fragmencie budynku. Z powodzeniem można ten materiał wykorzystywać do ocieplenia ściany zarówno od jej wewnętrznej jak i zewnętrznej strony. Piana poliuretanowa to materiał wyróżniający się również tym, że świetnie przylega on do różnych powierzchni. Można z powodzeniem stosować go więc zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Warto też zwrócić uwagę na to, że nawet bardzo cienka warstwa pianki poliuretanowej jest w stanie efektywnie zatrzymywać ciepło wewnątrz pomieszczenia. 

Mówiąc o piance poliuretanowej w kwestii ocieplania warto też wspomnieć o tym, że ten materiał świetnie izoluje również przed upałem w czasie lata. W związku z tym można materiał ten uznać za idealny do ocieplania. Stosując ten materiał na poddaszach możemy sprawić, że w czasie zimy będzie on izolował przed uciekaniem powietrza nagrzanego na zewnątrz. Natomiast w lecie na takim poddaszu będzie przyjemny chłód ponieważ pianka nie dopuści do nagrzania powietrza wewnątrz budynku. Warto więc ten materiał w domach stosować.