Skuteczne spłycanie zmarszczek

 

Jak często skarżyłyście się na sflaczałą skórę twarzy ? Zmarszczki mimiczne, czy szara skórę? Kwas hialuronowy zapewnia, że która jest gładka i jędrna, niestety z wiekiem, ubywa nam tego kwasu coraz mniej, co sprawia, że nasza skóra staje się nieatrakcyjna i starzeje się. 

Jak odmłodzić skore o kilka lat?

kwas hialuronowyKwas hialuronowy jest nazywany eliksirem młodości. Kwas ten to organiczny związek chemiczny, który występują niemal u wszystkich ssaków. Ciekawe jest również to, że kwas hialuronowy wykorzystywany jest w dziedzinie medycyny, aby leczyć nowotwory czy reumatoidalnego zapalenia stawów. Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej, dlatego tak istotny jest w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów czy innych dolegliwości związanymi z urazami stawów. Codziennie około 30 procent kwasu ulega rozpadowi i tworzą się nowe cząsteczki kwasu, z wiekiem jednak produkcja kwasu hialuronowego zanika, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w którym się znajduje. Kiedyś źródłem kwasu hialuronowego, to był tłuszcz rekina, grzbiet koguta, czy nawet oczy bydlęce. Aktualnie w medycynie głównym źródłem hialuronianu są szczepy bakterii Streptococcus equi. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody. W kosmetyce kwas hialuronowy pełni główną rolę. Niestety w kremach tego typu nie zawsze odpowiednio działa ten kwas, bo on się nie wchłania, aby widoczne były konkretne efekty trzeba pójść na zabieg i wstrzyknąć go we skórę właściwą. Preparat wstrzykuje się w głąb naskórka, po wprowadzeniu w skórę wygładza zmarszczkę. Kwas ma postać przezroczystego żelu. Zabieg prowadzony kwasem stosuje się na nos, pod oczy, w policzki w celu wypełnienia ich i w usta. Często korygowane są niedoskonałości, czasami bywa i tak, że wygładzane są zmarszczki na czole, przy ustach, uwypuklane są policzki. Co ciekawe kwas również jest stosowany na dłonie w celu wyretuszowania wszelkich niedoskonałości oraz na włosy, poprze ostrzykiwanie skóry głowy wzmacniają się cebulki włosów, dzięki czemu włosy nie wypadają.

Kwas hialuronowy ma głębokie zastosowanie nawet w ginekologii, cena zabiegów z kwasem niezależnie od specyfiki wahają się od 800 złotych do 10 tysięcy złotych, wszystko zależy od tego co potrzebujemy zrobić, zmienić w swoim ciele.  Zabieg kwasem trwa około 30 do 40 minut. Kwas hialuronowy ma korzystny wpływ na gojenie się ran oraz nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, dzięki czemu korzystać z niego mogą niemal wszyscy.