Skuteczne szkolenia nauki jazdy

 

Na polskich drogach każdego roku giną setki osób w wyniku niezachowania należytej ostrożności lub brawury. Kierowcy często mają o sobie zbyt wygórowane mniemanie i wydaje im się, że potrafią lepiej jeździć niż faktycznie ma to miejsce. Dobre wyszkolenie kierowcy jest podstawą w późniejszym poruszaniu się po ulicach, dlatego też instruktorzy na kursach w Ośrodkach Szkolenia Kierowców, kładą duży nacisk na poprawne wykonywanie manewrów.

Czego się uczą kursanci na prawie jazdy?

szkolenie na prawo jazdy w świętochłowicachŻeby być dobrym kierowcą, nie wystarczy zdać egzamin na prawo jazdy, bo ono nie wystarczy nam żeby zdobyć doświadczenie. Je się zdobywa podczas setek godzin spędzonych za kierownicą samochodu w różnych warunkach atmosferycznych. W tym przypadku najlepiej się sprawdza powiedzenie, że trening czyni mistrza. Szkolenie na prawo jazdy w Świętochłowicach jest podzielone na różne kategorie. Najpopularniejsza jest kategoria B, która dotyczy samochodów osobowych. Kurs trwa sześćdziesiąt godzin w przypadku samochodów osobowych i dzieli się na dwie części. Pierwsza obejmuje teorię, a druga praktykę. Każda z nich trwa trzydzieści godzin, po których kursanci muszą zaliczyć wewnętrzny egzamin organizowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców. Przeważnie kursanci kończą szkolenie w ciągu sześciu – ośmiu tygodni. Początek szkolenia zaczyna się serią wykładów na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz omówieniem typowych sytuacji drogowych, które mogą spotkać każdego kierowcę. Po jej zakończeniu, przyszli kierowcy rozpoczynają jazdy z instruktorami. Pierwsze godziny zawsze są spędzane na placu manewrowym, gdzie kursanci uczą się podstawowych rzeczy takich jak ruszanie, zatrzymywanie się, skręcanie czy cofanie. Dopiero później instruktor zabiera kursanta na ulice miasta. Z pewnością część praktyczna jest ważniejsza, ponieważ nie nauczy się jej sam kursant, bo jeździć może tylko z instruktorem na fotelu obok. Przyszli kierowcy muszą opanować wiele nowych czynności, które z początku sprawiają problemy, ale z czasem są wykonywane automatycznie.

Podążając za statystykami, można szybko wywnioskować, że zaliczenie państwowego egzaminu na prawo jazdy wcale proste nie jest. Jedynie co dziesiątemu kursantowi udaje się go zdać za pierwszym podejściem. Większość osób musi wykupić od jednego do trzech terminów poprawkowych. Nie ma reguły na to, kto go zaliczy szybko, dlatego najważniejsze jest dobre przygotowanie. Szkolenia z nauki jazdy są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, więc poziom nauczania jest wysoki.