Specjaliści od hipnozy regresyjnej

Nie od dzisiaj wiadomo, ze za pomocą hipnozy można zwalczać wiele poważnych chorób i zaburzeń psychicznych. Nie ulega wątpliwości, że większość osób słyszała o tej formie leczenia. Na temat hipnozy panuje wiele mitów i błędnych przekonań. Nie brakuje osób, które kojarzą hipnozę tylko i wyłącznie z pokazów scenicznych. Warto podkreślić z całą mocą, że nie są to tylko magiczne sztuki lecz skuteczna forma leczenia.

Czy można stosować skuteczną hipnozę regresyjną?

skuteczna hipnoza regresyjnaCzy wprowadzenie siebie w stan hipnozy pomoże w uporaniu się z przeszłymi zdarzeniami, które są źródłem traumy psychicznej? Specjaliści w zakresie hipnozy regresyjnej uważają, że tak. Pacjent ma możliwość wejrzenia głębiej w swój umysł. Nie brakuje specjalistycznych gabinetów terapeutycznych, w których jako skuteczną metodę leczenia nerwic i depresji stosuje się właśnie hipnozę. To doskonały sposób na rozwiązywanie poważnych problemów emocjonalnych, do których świadomie często nie mamy dostępu. Należy podkreślić z całą mocą, że nasze świadome przeżycia to tylko czubek góry lodowej. Według psychoanalityków nieświadomość ma znaczący wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Dlatego też podczas sesji terapeutycznych głownie omawiane są treści nieświadome. Niekiedy jednak dostęp do nich jest znacznie utrudniony. W takiej sytuacji warto pomyśleć o alternatywnych sposobach. Skuteczna hipnoza regresyjna pozwala na dokładne przypomnienie sobie przeszłych zdarzeń, które stanowią źródło traumy psychicznej. Przywoływane są do pamięci świadomej myśli, uczucia oraz dokładny kontekst danej sytuacji. Oczywiście do tego potrzeba wykwalifikowanego hipnotyzera, który w swojej pracy kieruje się przede wszytkim rzetelnością i uczciwością. W takim przypadku można śmiało powiedzieć, ze hipnoza jest metodą skuteczną i bezpieczną. Trzeba jednak dodać, że nie wszystkie osoby w równym stopniu są podatne na hipnozę. Niektórzy niezwykle opornie reagują na sugestie podawane przez hipnotyzera. Ma to związek z osobowością pacjenta oraz specyficzną budową układu nerwowego. Hipnoza nie jest wskazana w przypadku osób cierpiących na ciężkie psychozy.

Podczas hipnozy uwaga danej osoby jest skupiona na określonych bodźcach. Hipnoza oznacza zmieniony stan świadomości. Często pomaga w leczeniu zaburzeń psychicznych różnego rodzaju. Nie zaleca się jednak stosowania hipnozy w przypadku schizofrenii. Warto podkreślić, że osoba stosująca hipnozę powinna posiadać odpowiednie ku temu przygotowanie. Koniecznie trzeb ukończyć szkolenie potwierdzone certyfikatem.