Spływy Łupawą przyciągają turystów

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest coraz popularniejszym hobby, któremu chętnie się poświęcamy. Lubimy opuszczać duże miasta z ich nieustannym hałasem i zgiełkiem, i przenosić się na łono natury, by wędrować, odkrywać nieznane szlaki, zdobywać górskie szczyty, słuchać śpiewu ptaków i opalać się w słonecznych promieniach.

Łupawa malowniczym rajem dla kajakarzy

spływ łupawąWielu z nas planuje spędzanie urlopu w pobliżu natury. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców dużych miast, zmęczonych ciągłym hałasem, tempem życia, wysokim poziomem stresu i wdychaniem spalin. Dlatego tak chętnie wyjeżdżają oni na tereny wiejskie, by cieszyć się pięknem przyrody i zachwycać bogactwem naszego kraju. Jednym z ciekawszych regionów Polski są Kaszuby. Znajdziemy tam wiele czystych jezior i rzek, gęste lasy i malownicze pola. Nic zatem dziwnego, że obszar ten stał się prawdziwym rajem dla kajakarzy. Spływ Łupawą, Słupią czy innymi ważnymi rzekami przepływającymi przez ten obszar to jedyna w swoim rodzaju przygoda, na którą możemy wybrać się wraz z całą rodziną. Wypożyczalnie sprzętu znajdziemy we wszystkich niemal miejscowościach położonych w pobliżu zbiorników i cieków wodnych. Nad Łupawą znajdziemy ich wiele, nie musimy więc martwić się, że nie będziemy mieli czym pływać. Ważne jest, by zawsze pamiętać o kamizelkach ratunkowych, które utrzymają nas na wodzie w razie wypadku czy niespodziewanego wywrócenia kajaku. Nawet jeśli umiemy dobrze pływać, podczas groźnej sytuacji możemy doznać skurczu lub nawet stracić przytomność. W takich chwilach kapok utrzyma nas na wodzie do momentu nadejścia pomocy. Wypadki są jednak rzadkie i możemy im zapobiegać, stosując się do podstawowych reguł bezpieczeństwa. Nasz urlop ma przebiegać spokojnie i planowo, byśmy mogli bez przeszkód cieszyć się pięknem rzeki Łupawy, podziwiać malowniczy krajobraz i poznawać bogatą kulturę Kaszub. Region ten posiada własne tradycje i folklor, który warto poznać. Słynne nuty kaszubskie czy piękne, kolorowe hafty spodobają się młodszym i starszym odkrywcom. Również dzieci mogą podróżować kajakiem, jednak zawsze powinny pływać pod opieką osoby dorosłej i obowiązkowo w założonej kamizelce ratunkowej.

Kaszuby to wspaniały i wciąż jeszcze nieodkryty region Polski. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a miłośnicy kajakarstwa z pewnością będą usatysfakcjonowani. Rzeki takie jak Łupawa oferują spokojne spływy krajoznawcze, podczas których możemy wiele się nauczyć, zrelaksować i odpocząć od wielkomiejskiego hałasu i pędu codziennego życia.