Sprawdzamy właściwości balsamów na bazie konopii

 

Tak naprawdę konopie wykorzystywane były w medycynie już setki lat temu. To bardzo popularne rośliny siewne, których olejki z pozyskanej żywicy mają szerokie zastosowanie w przemyśle leczniczym oraz kosmetycznym. Wytwarzamy z nich kremy, olejki oraz balsamy. Nie uzależniają i są bezpieczne dla naszego zdrowia. Ich właściwości badane są z roku na rok i wykazują wyniki, które wskazują na ich lecznicze i regeneracyjne właściwości. Teraz odkrywamy je na nowo i wprowadzamy do sprzedaży jako składniki kremów i balsamów.

Balsamy z konopi mają właściwości lecznicze

konopne balsamyNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż właściwości lecznicze rośliny takiej, jak konopie siewne znane są już od dawien dawna. Ostatnio znów wykorzystywane są w kosmetyce i przemyśle farmaceutycznym. Nigdy nie powinniśmy mylić ich z takim rodzajem tej rośliny, jak konopie indyjskie, które mogą prowadzić do uzależnienia. Jeśli zaś chodzi o konopne balsamy to zawierają one olejki na bazie roślinnej żywicy, która ma bardzo dużo właściwości zdrowotnych. Olejki dodawane do balsamów do ciała łagodzą dolegliwości bólowe i wykazują duże właściwości regeneracyjne. Produkty na bazie konopi nigdy nie wywołują alergii nawet u osób, których skóra jest bardzo wrażliwa. Nadto, jako kosmetyki naturalne nigdy nie są testowane na zwierzętach. Wszystkie te kosmetyki są zupełnie legalne, a producenci ciągle pracują nad ulepszeniem ich składu, by ich właściwości były coraz skuteczniejsze. Produkty takie jak konopne balsamy stosuje się głównie przy silnych dolegliwościach bólowych ze strony układu kostnego. Łagodzą też dolegliwości reumatyczne, na które cierpimy coraz częściej. Gdy mamy problemy z cerą, czy ze skórą bądź chorujemy na łuszczycę również powinniśmy używać balsamów na bazie konopi, które nawilżają oraz głęboko regenerują nawet najgłębsze warstwy naszej skóry. Dzięki nim skóra znów staje się napięta, a jej naturalny blask powraca. Jest też odporniejsza na negatywne warunki atmosferyczne, które bardzo niekorzystnie wpływają na naszą cerę.

Obecnie balsamy konopne stają się coraz popularniejsze. Wszystko z uwagi na ich właściwości przeciwbólowe oraz lecznicze. Żywica dodawana do kosmetyków nie jest narkotykiem i nigdy nie prowadzi do jakichkolwiek uzależnień. Balsamy wykonane na bazie olejków z konopi siewnych mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w medycynie, jak i farmacji. Są one naturalne i nie powodują żadnych podrażnień, nawet u osób ze skłonnościami do alergii. Nie są też testowane na zwierzętach, co również wpływa na ich dużą popularność.