Sprawdzone izolacje pianką

Od dziesięcioleci staramy się zawsze dbać o to by możliwie jak najlepiej ocieplać nasze domy. Z reguły jest tak, że do ocieplania wybieramy najbardziej popularny materiał jakim oczywiście jest styropian. Materiał ten najczęściej układa się przy użyciu metody określanej jako lekka mokra. Natomiast ostatnimi czasy zauważyć możemy, że w sprzedaży zaczęły pojawiać się również inne ciekawe materiały mogące świetnie sprawdzić się przy termoizolacji. Przykładem może by tutaj pianka PUR.

Ocieplanie budynku pianką PUR

ocieplenie pianką poliuretanowąWspomniana już wcześniej pianka poliuretanowa to materiał niezwykle skuteczny na płaszczyźnie związanej z zatrzymywaniem ciepła lub też powietrza chłodnego. Pianka PUR początkowo jednak aż tak dobrych właściwości nie posiadała. Musiało minąć nieco czasu zanim udało się stworzyć piankę o tak dobrych parametrach. Z każdym dniem testowano różne składniki, które by można było dodać do takiej pianki by była ona jeszcze skuteczniejsza. Na chwilę obecną możemy znaleźć piankę, która jest niemalże idealna jeśli chodzi o ocieplanie domów. Posiada ona takie właściwości, które pozwalają na to by pianka przywierała do powierzchni pionowych i nie spływała z niej. Ocieplenie pianką poliuretanową odbywa się przy udziale specjalistycznego sprzętu zwanego potocznie agregatem. Urządzenia te są sprzętem spalinowym. Dzięki nim dochodzi do ponoszenia ciśnienia w zbiorniku z pianką dzięki temu po wciśnięciu przycisku na pistolecie dochodzi do uwolnienia pianki pod dużym ciśnieniem. Takie rozwiązania sprawiają, że pianka może dotrzeć do wszystkich zakamarków na płaszczyźnie na jakiej została ona nałożona. Pianka poliuretanowa to materiał, który w jednej ze swoich odmian jest w stanie przepuszczać parę wodną. Dzięki takim rozwiązaniom znacznie spada ryzyko występowania mostków termicznych. Automatycznie maleje prawdopodobieństwo pojawienia się wilgoci. Jak widać pianka poliuretanowa ma same zalety więc naprawdę warto poważnie pomyśleć na jej zastosowaniem w swoim domu czy też budynku firmowym. 

Początkowo pianka poliuretanowa była stosowana jedynie do powierzchni płaskich. Sprawdzała się więc idealnie tylko wtedy gdy trzeba było ocieplać podłogę na poddaszu. Obecnie wspomnianą piankę stosuje się zarówno do powierzchni poziomych jak i pionowych. Izolacje natryskowe są wykonywane przez specjalistów, których w naszym kraju obecnie jest bardzo dużo. Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z ich usług to warto pomyśleć o jak najszybszym skontaktowaniu się z nimi ponieważ często mają bardzo napięte terminy.