Surowe mięsa są wartościowe

Człowiek z wielu powodów lubi mieć zwierzęta przy sobie i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, że są one producentami mleka lub innych tego typu cennych dla człowieka rzeczy, bo przecież pies pełni raczej funkcją przyjaciele i obrońcy, bo nie da się bezpośrednio z niego czerpać żadnych korzyści. Człowiek, który zdecyduje się na posiadanie psa, musi wielokrotnie pewne rzeczy przemyśleć, bo przecież takie zwierzę potrzebuje odpowiedniej ilości pokarmu do tego, by żyć i prawidłowo funkcjonować. Na szczęście psa można karmić surowym mięsem, bo jest to dla niego przecież zupełnie normalny pokarm.

Pies jest przyzwyczajony do jedzenia surowego mięsa

surowe mięso dla psówCzłowiek karmi zwierzęta na wiele różnych sposobów, chociaż głównie dopasowuje się do tego, w jaki sposób dane zwierze ma zbudowany układ trawienny, bo przecież zwierze roślinożerne nigdy nie będzie w stanie zjadać mięsa, chociażby z tego względu, że jego żołądek i inne części układu trawiennego nie będą w stanie przetwarzać tego typu pokarmu. Pies jest jednak dość intrygującym przypadkiem, jeżeli chodzi o budowę układu trawiennego, bo potrafi zjadać naprawdę wszystko i rozkładać te rzeczy na potrzebne mu substancje odżywcze ze względu na bardzo silny kwas znajdujący się w żołądku, a także wiele innych podobnych przystosowań. Pamiętajmy jednak o tym, że wszystkie zwierzęta, które zostały przez człowieka udomowione, pochodzą ze środowiska naturalnego i w związku z tym dzisiaj również powinny być karmione zupełnie tak jak gdyby żyły w naturze, bo przecież do tego ich organizmy są najlepiej przystosowane i w związku z tym wtedy te zwierzęta będą zawsze w dobrej kondycji, a na tym przecież zależy każdemu właścicielowi. Surowe mięso dla psów jest przykładem pokarmu idealnego, ponieważ pies jako zwierzę spokrewnione z wilkiem w naturze zjadało właśnie surowe mięso i dlatego wszystkie psy taką właśnie karmę zjadają z dużą chęcią.

Widać po nich, że ma to na nie dobry wpływ, ponieważ ich sierść jest wtedy zawsze błyszcząca, a ona chętnie biegają i bawią się za swoimi właścicielami. Pies, który jest aktywny, z całą pewnością musi być zdrowy, bo chore zwierze nigdy nie byłoby zainteresowane jakąś intensywną aktywnością. Naturalnie między tą a innymi karmami występują pewne podobieństwo, bo przecież trzeba koniecznie pamiętać o tym, że nie tylko jakość pokarmu ma znaczenie, ale również jego ilość. Razem z surowymi mięsami zwierzę powinno otrzymywać także inne dodatki, czyli na przykład warzywa i tym podobne przykłady jedzenia dla zwierząt.