Szafki na akta

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu jakiegoś biura, to musimy zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Przede wszystkim, musi być to miejsce odpowiednio przygotowane i przeznaczone do pracy. Musimy zakupić przede wszystkim szafki, które będą pełniły rolę, przechowywania ważnych dla firmy dokumentów. Nie należy jednak jedynie ich przechowywać, ale też odpowiednio posegregować. Często więc, wybór nie jest taki prosty, jak się wydaje.

Szafy do przechowywania akt

szafy aktowe metalowePrzy decyzji, należy kierować się paroma ważnymi aspektami. Przede wszystkim, szafy te spełniają funkcję składowania dokumentów, w bezpiecznym miejscu. Istotnym czynnikiem więc, jest sposób wykonania, a także surowiec, z którego została ona stworzona. Dobrym wyborem, będą zatem szafy aktowe metalowe. Nie dość, że będziemy mogli w nich przechowywać ważne dla nas dokumenty, to ich wykonanie zapewnia maksymalną ochronę, przed czynnikami zewnętrznymi. Zawierają one, również profile perforowane, które pozwalają na łatwe i dobrowolne regulowanie wysokości półek. Należy również mieć na uwadze, aby takową szafę można było swobodnie zabudować. Standardowo szafy wyposażone są w cztery półki, rozmieszczone na różnych poziomach wysokości, na których składowane są wszelkie aktówki, z cennymi dokumentami. Dobrym rozwiązaniem jest rozejrzenie się za szafką, którą będzie można uzbroić w schowek, zabezpieczany dodatkowym zamkiem. Dodatkowym udogodnieniem będą wysuwane półki i dodatkowe szuflady, które zapewnią nam więcej miejsca, na inne drogocenne rzeczy. Niektórzy producenci, oferują także wersję ubraniowo-aktową, która wyposażona jest z drążkiem na wieszaki, haczyki, a nawet półkę na buty. Dodatkowym przydatnym elementem, są także specjalistyczne ramy, przystosowane do przechowywania teczek z dokumentami, o formacie A4. Oczywiście, należy także zwrócić uwagę, na rodzaj wykonania drzwi do szafki. Należy dopilnować, aby były one zrobione również z metalu, co znacząco utrudnia ich sforsowanie, przez niepożądane osoby trzecie. Innymi typami mogą być drzwi skrzydłowe, osadzone na wewnętrznych zawiasach lub żaluzjowe dwuskrzydłowe, wykonane z PCV. A jeżeli w asortymencie nie będziemy mogli znaleźć odpowiedniej szafy, która spełniałaby nasze wymogi, istnieje możliwość zamówienia takowej, na sprecyzowane, indywidualne zamówienie.

Niezależnie od wyboru, należy jednak pamiętać, że szafki do przechowywania akt, powinny głównie spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Do naszych dokumentów powinniśmy mieć dostęp tylko my, a miejsce w którym są przechowywane, powinno być odpowiednio zabezpieczone, przed czynnikami zewnętrznymi i to głównie tym aspektem powinniśmy kierować się przy wyborze.