Szkolenie dla młodych przedsiębiorców

Od roku prowadzę własną działalność gospodarczą zajmującą się usługami. Do tej pory wszystkie rozliczenia robiła mi opłacana księgowa. Bardzo mi na tym zależało, ponieważ założyłem swój biznes za pieniądze z dotacji i wszytko musiało się zgadzać. Ostatnio jednak okazało się, że moja księgowa zapomniała o jakiś dokumentach i teram mam mnóstwo spraw na głowie, jeżdżenie po urzędach i to dlatego, że zaufałem nieodpowiedniej osobie. Postanowiłem, że sam nauczę się podstaw księgowości, żeby móc nad wszystkim panować. 

Zasady rozliczania podatków od podstaw

szkolenia podatkoweChciałbym się rozwijać to dlatego tak ważne jest dla mnie, żeby wszystkie dokumenty były w porządku. Nie mogę sobie pozwolić na to, że otrzymam karę za niedotrzymanie warunków lub co gorsza, że cofną mi dotacje. Moja firma ma duży potencjał i chciałbym go jak najlepiej wykorzystać. Okazuje się, że nasz urząd miasta organizuje szkolenia podatkowe dla takich osób jak ja, czyli młodych przedsiębiorców. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne, a po jego ukończeniu każdy uczestnik, który zda egzamin końcowy otrzymuje certyfikat. Postanowiłem poświęcić swój czas i udać się na taki kurs. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny. Oczywiście przez to musiałem ograniczyć ilość zleceń, ale jednak cel uświęca środki. Muszę mieć wszystko pod kontrolą. Takie szkolenia podatkowe to świetna sprawa nie tylko dla przedsiębiorców. Również dla ludzi, którzy chcą sobie dorobić jest to świetna opcja. Widziałem, że w urzędzie pracy oferują takie szkolenia dla osób bezrobotnych. Uważam, że warto korzystać. Osoba prowadząca szkolenie ma na prawdę ogromne kompetencje. Tłumaczy zrozumiale, chętnie odpowiada na pytania. Jak ktoś nie rozumie to udziela indywidualnych wyjaśnień. Bardzo podoba mi się ten tryb szkolenia. Dzięki takiemu szkoleniowcowi nie martwię się o zdanie egzaminu. W końcu jeśli na zajęciach jestem w stanie to ogarnąć to chyba i na egzaminie mi się uda? Mam nadzieję, że stres mnie nie zje i napiszę ten egzamin na sto procent. 

Uważam, że takie szkolenia to świetna sprawa. Miasto powinno ich więcej organizować. Dzięki temu urzędnicy mają mniej pracy, ponieważ nie muszą się męczyć ze błędnymi zeznaniami podatkowymi i przyjmować tych samych ludzi po pięćdziesiąt razy. Będąc przedsiębiorcą chcę nad wszystkim panować oraz znać zasady działania podatków i rozliczeń do mojej działalności. Nie mogę sobie pozwolić, że przez kogoś otrzymam karę. Takie szkolenia podatkowe to świetna sprawa. Mam nadzieję, że w innych miastach też ludzie mają takie możliwości.