Sztuczna trawa jako rozwiązanie na taras

Sztuczna trawa jest przede wszystkim bezpiecznym i trwałym rozwiązaniem. Ma ona również wiele estetycznych aspektów. Jest doskonałym odwzorowaniem naturalnego trawnika, ale nie potrzebuje przycinania, nawożenia, ani podlewania. Zieleni się ona przez cały rok i jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego doskonale sprawdza się na balkony czy tarasy.

Zastosowanie sztucznej trawy

estetyczna trawa syntetycznaJest ona zrobiona z elastycznego, mocnego podkładu, w którym tkane są wysokiej jakości włókna. Żeby zapewnić jej doskonałą przepuszczalność podkład ten jest dodatkowo perforowany. Estetyczna trawa syntetyczna wyjątkowo dobrze prezentuje się na zewnętrznych tarasach zarówno dużych domów jak i na balkonie w mieszkaniach. Idealnie imituje trawę naturalną i pozwala cieszyć się jej kolorem przez cały rok. Jest wiecznie zielona i nigdy nie więdnie. Doskonale izoluje przed zimnem i wilgocią z powodu zastosowania w warstwie podkładowej gumy lub lateksu. Jej źdźbła wykonane są z trwałego sztucznego tworzywa. Mimo częstego deptania będzie wyglądać dobrze przez wiele lat. Sprawdzi się ona zarówno na bardzo zacienionym jak i na mocno nasłonecznionym tarasie. Sztuczna trawa nie traci swojej barwy pod wpływem promieniowania UV. Jest ciepła i miła w dotyku, dlatego też śmiało mogą się na niej bawić dzieci. Najczęściej kupuje się ją w rolkach o różnej długości, ale również dostępna jest w postaci płytek. Żeby utrzymać ją w czystości wystarczy użyć odkurzacza lub mokrej gąbki czy też myjki. Ważne jest jej odpowiednie ułożenie, aby mogła nam posłużyć przez lata. Montaż nie jest skomplikowany i nie potrzebujemy do tego wielu narzędzi. Konieczne okazać się może przygotowanie podłoża przed jej wyłożeniem. Najprostszą metodą montażu jest użycie dwustronnej taśmy do sztucznej trawy. Dostępna jest ona w większości marketów budowlanych. Rozwiązanie to jest proste i tanie. Drugim sposobem jest użycie specjalnego kleju poliuretanowego. Aplikuje się go przy pomocy pistoletu do kleju.

Warto pamiętać, że o trwałości sztucznej trawy decyduje przede wszystkim dobra i wysoka jakość materiałów, z których jest zrobiona. W zależności od potrzeb pozwala na kompleksowe zastosowanie. Bardzo często stosuje się ją jako wykończenie tarasu lub balkonu, ale wykorzystać ją możemy jako nawierzchnia w naszym ogrodzie lub zamiennik przydomowego ogródka. Szeroka oferta kolorystyczna pozwala na dokładne dopasowanie do naszych upodobań. Produkt ten świetnie imituje naturalną trawę, przez co bardzo estetycznie wygląda na każdym tarasie.