Szybka dezynfekcja w stolicy

Wprowadziliśmy się do naszego nowego, wymarzonego mieszkania, kupionego po okazyjnej cenie. Nie wiedzieliśmy dokładnie, z czego wynikała taka różnica w cenie, porównując do innych mieszkań o podobnych standardach i lokalizacji. Cieszyliśmy się po prostu, że będziemy mieć w końcu swoją własną przestrzeń, z której można było korzystać w samotności. Mieszkanie z rodzicami nie było najlepszym pomysłem ze względu na liczne nieporozumienia. 

Dezynfekowanie brudnego mieszkania

dezynfekcja w WarszawieOkazało się, że mieszkanie które zakupiliśmy nie należało do najczystszych pomieszczeń w tym bloku. W mieszkaniu panował nieprzyjemny zapach, głównie w kuchni, pod szafkami, czy w różnych zakamarkach. Uznaliśmy, że mimo ręcznego czyszczenia wszystkiego, nie mamy pewności, czy nie ma tam więcej niechcianych mikroorganizmów. Dlatego stwierdziliśmy, że dezynfekcja w Warszawie u specjalnej profesjonalnej firmy będzie koniecznością. Mieszkanie musiało być do użytku. Dezynfekcja polega na tym, że usuwa się mikroorganizmy i może też działać zapobiegawczo. Trzeba było wszystko dokładnie odkazić. Firma u której zamówiliśmy usługi korzystała z metod fizycznych, chemicznych i takich, w których usuwa się szkodniki odpowiednią temperaturą. Na początku zaczęli czyścić fizycznie. Trzeba było oczyścić wiele miejsc, właściwie to całe mieszkanie. Kto wie, czy jakieś organizmy nie dostały się do salonu, czy do pokoju. Nie mogłam dopuścić do tego, żeby za jakiś czas okazało się, że coś się zalęgło. Dlatego poprosiliśmy o gruntowną dezynfekcje. Czasami takich metod używa się również podczas odkażania miejsc po osobach chorych. Najpierw odkażano wszystkie miejsca parą wodną i ta metoda należała do metod usuwania fizycznego. Następnie wkroczono z mocniejszymi środkami, czyli jakimiś alkoholami i utleniaczami.  Patrzyłam, że panowie bardzo dobrze wykonują swoje zlecenie i starają się, by zrobić wszystko jak należy. Podczas dezynfekcji nie mogło być nas w domu, jednak wcześniej widziałam jak odpowiednio zabezpieczają różne miejsca.

Po dezynfekcji mieszkania poczułam ogromną ulgę. W końcu zniknął brzydki zapach z domu i wszystko byłe czyste. Mogliśmy spokojnie korzystać z kuchni i łazienki bez obaw, że coś nam zaszkodzi. Uważam, że warto korzystać z takich usług, ponieważ człowiek sam nie jest w stanie zrobić wszystkiego i zdezynfekować całego mieszkania. Nie da się zajrzeć do każdej szczeliny. Dlatego odpowiednia firma ze specjalistycznym sprzętem do wykonywania dezynfekcji metodami chemicznymi będzie w tej sytuacji niezastąpiona.