Szybki montaż folii antywłamaniowych

Nawet w centrum miasta zdarzały się przypadki próby nieupoważnionego wejścia na teren obiektu biurowego czy sklepu. Szyby, z jakich zwykle zbudowane były przednie ściany należały do dość delikatnych, i mogły zostać bardzo łatwo uszkodzone. Hartowane szkło bywało dość drogie, zwłaszcza jeśli miało służyć do dużych okien, dlatego w obiektach handlowych było używane bardzo rzadko. Właściciele takich obiektów wybierali więc alternatywne rozwiązania zabezpieczenia szyb.

Oklejanie okien foliami zabezpieczającymi

oklejanie szyb w warszawieNajczęściej stosowaną odmianą zabezpieczenia okna były obecnie folie ochronne. Mimo pozornie delikatnego wyglądu, były one wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, niemal niepodatnego na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Folie miały przede wszystkim za zadanie utrzymać strukturę okna w całości po szczególnie silnym uderzeniu. Podczas gdy takie uderzenie powodowało pękanie samej szyby, pozostawała ona w dalszym ciągu na miejscu, nie rozpadając się i nie krusząc. Folia zapobiegała więc najczęstszej i najszybszej metodzie dostawania się do obiektu przez osoby nieupoważnione, skutecznie uniemożliwiając pokonanie okna czy szklanej ściany. Folie nie należały do szczególnie drogich inwestycji, nawet jeśli obiekt posiadał bardzo dużo szyb wymagających zabezpieczenia. Co więcej, folie tego typu posiadały wysokie certyfikaty bezpieczeństwa, mogąc funkcjonować jako pełnoprawne zabezpieczenie obiektu we wszystkich planach ochrony. Montaż folii nie był jednak prosty, gdyż wymagał nieco większego nakładu pracy niż tylko przyklejenie folii do powierzchni, która miała zostać zabezpieczona. Większość właścicieli obiektów preferowała więc zlecenie zabezpieczenia okien zewnętrznym wykonawcom, takim jak bardzo renomowana firma przeprowadzająca oklejanie szyb w Warszawie. Folie, w zależności od rodzaju, musiały być przytwierdzone do szyb chemicznie lub za pomocą narzędzi generujących wysokie temperatury, a cały proces wymagał dokładności i precyzji.

Warszawska firma była bodaj jednym z najbardziej polecanych wykonawców takiego zabezpieczenia, i zbierała bardzo pozytywne opinie zarówno od lokalnych klientów, jak i właścicieli obiektów zamiejscowych. Pracownicy byli świetnymi fachowcami z dużym doświadczeniem, więc nie tylko wykonywali zadania szybko, ale również bardzo rzetelnie. Wszelkie problemy z naniesieniem folii na okna, zwłaszcza wysokoformatowe, były więc rozwiązywane błyskawicznie, a prace zazwyczaj nie trwały dłużej niż kilka dni, po których zabezpieczenie było oddawane do użytku.