Taśma dla malarzy

 

Jeśli chcemy szybko i ładnie pomalować ściany w swoim domu lub mieszkaniu, to sama farba i pędzel nie wystarczy. Powinniśmy kupić kilka innych akcesoriów malarskich, dzięki którym malowanie będzie nie tylko łatwiejsze, ale także przyjemniejsze. Mam tutaj na myśli zakup wałków i kuwet malarskich, a także folii ochronnej i taśmy . Taśma zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ mimo pierwszego wrażenia, to właśnie dzięki niej malowanie staje się znacznie prostsze. Warto pamiętać o zakupie takiej taśmy przed rozpoczęciem malowania.

Taśma malarska koloru niebieskiego

taśmy malarskie niebieskieNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów taśm malarskich. Rozróżnić je możemy ze względu na ich kolor. Najlepsze są taśmy malarskie niebieskie, ponieważ jest to najbardziej uniwersalny rodzaj taśmy. Taśma koloru niebieskiego wyposażona jest w bardzo mocny klej, dzięki temu bardzo dobrze się trzyma różnego rodzaju powierzchni. Taka taśma będzie się dobrze trzymać zarówno takiej powierzchni, która jest gładka jak lustro, jak i tej która jest bardzo chropowata. Dzięki temu możemy korzystać z tej taśmy nie tylko wewnątrz domu, ale także i na zewnątrz. Klej w który została wyposażona taśma jest bardzo mocny, więc taśma sama z siebie się nie odklei, ale jeśli my będziemy chcieli to zrobić, to po oderwaniu taśmy nie zostawimy pozostałości kleju. Taśma malarska służy nam przede wszystkim do zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów przed zabrudzeniem. Taśmą możemy okleić gniazdka, włączniki światła i wiele innych przedmiotów, które znajdują się bezpośrednio na ścianie. Umożliwia nam ona także przyklejenie do podłogi ochronnej folii malarskiej. Jest jeszcze jedno zastosowanie taśmy, dzięki któremu malowanie staje się znacznie łatwiejsze, a mianowicie dzięki taśmie możemy z łatwości oddzielić od siebie sufit od ścian. Zazwyczaj sufit zostawiamy biały, a ściany malujemy na jakiś kolor. Wystarczy w odpowiedni sposób przykleić taśmę, a nie będziemy musieli się bać o to, że malując ściany wybrudzimy wcześniej pomalowany sufit.

Taśmę możemy kupić w każdym sklepie budowlanym lub zamówić ją przez internet. Za rolkę taśmy zapłacimy od pięciu do piętnastu złotych. Cena jest zależna od tego jakiej szerokości i długości rolkę taśmy chcemy kupić. Najwęższa rolka taśmy ma niecałe trzy centymetry, a najszersza prawie dziesięć centymetrów. Jeśli chodzi o długość taśmy, to najmniejsze rolki mają długość trzydziestu metrów, a największe sięgają stu metrów. To jaką rolkę kupimy zależy tylko i wyłącznie od naszych aktualnych potrzeb.