Toksyna botulinowa spowalnia proces starzenia

 

Postępujący wraz z upływem lat proces starzenia powoduje pogorszenie naszej kondycji, osłabia pamięć, a także negatywnie wpływa na nasz wygląd. Sprawia, że pojawiają się zmarszczki, skóra jest mniej jędrna oraz elastyczna. Wiele kobiet stara się dbać o swoją skórę, stosuje różnego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, a także preparaty, które mają za zadanie odmłodzić skórę. Ich działanie jednak nie zawsze jest skuteczne, dlatego warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej, by tam wybrać zabieg, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom.

Zabieg z użyciem botoksu zwalcza zmarszczki

Botox ŁódźDoświadczeni specjaliści często oferują Botox Łódź jest miejscem, gdzie toksyna botulinowa cieszy się dużą popularnością, skutecznie walczy ze zmarszczkami. Substancja ta produkowana jest przez beztlenowe bakterie, popularnie nazywana jest jadem kiełbasianym. Mechanizm działania botoksu sprawia, że jest często wykorzystywany także w medycynie, usuwa nadmierne napięcie mięśni u dzieci chorych, a także ludzi po udarze mózgu. Skutecznie radzi sobie z bruksizmem. Toksyna botulinowa jest także chętnie wykorzystywana w gabinetach medycyny estetycznej, gdyż doskonale radzi sobie ze zmarszczkami na czole, kurzymi łapkami, opadającymi kącikami ust, a także osłabionymi włosami. Zmarszczki powstają na skutek nadmiernej aktywności mięśni w określonych częściach twarzy, a kiedy zostanie wstrzyknięty w mięsień botoks, nerw przestaje wysłać impulsy, dzięki czemu zanika jego aktywność. Efekty zabiegu z użyciem botoksu utrzymują się przez około pół roku. Każda klientka powinna zadbać o to, by zabieg był w pełni bezpieczny, dlatego warto korzystać z usług profesjonalistów. Przed wykonaniem botoksu konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, by wykluczyć przeciwwskazania. Dawka toksyny botulinowej jest dostosowana do indywidualnych uwarunkowań każdego pacjenta, botoks wprowadza się za pomocą małej igły do mięśni, które usytuowane są pod skórą.

Zastrzyki są bezbolesne, gdyż stosuje się znieczulenie miejscowe. Toksyna botulinowa jest produktem leczniczym, który na szeroką skalę jest stosowany w likwidacji zmarszczek, ale także leczy nadmierną potliwość, zwalcza bruksizm oraz pozbywa się wielu defektów urody. Zabieg ten pozytywnie wpływa na wygląd twarzy. Zahamowanie produkcji acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami sprawia, że zastosowanie botoksu przynosi pozytywne efekty. Zanik siły mięśniowej sprawia, że mięśnie przestają się kurczyć. Dzięki tej terapii można skutecznie zlikwidować zmarszczki oraz spowolnić proces starzenia skóry.