Trwała depilacja laserowa w Krakowie

Zabiegi depilacji są jedną z podstawowych usług wykonywanych w gabinetach kosmetycznych od wielu lat. Najbardziej popularne jest woskowanie oraz usuwanie włosów za pomocą pasty cukrowej. Cieszy się niezwykłą popularnością, zwłaszcza w okresach letnich, kiedy częściej korzystamy z kąpieli słonecznych oraz wyjeżdżamy na wakacje. Niestety zabiegi te nie dają trwałych efektów i często prowadzą do wrastanie włosów lub podrażnień. Wieloletnia depilacja mechaniczna może przyczynić się do złego stanu skóry i pojawienia się przebarwień spowodowanych zabliźnianiem stanów zapalnych wywołanych wyrywaniem włosów.

Nowoczesne metody usuwania niechcianego owłosienia

depilacja laserowa krakówW chwili obecnej coraz więcej gabinetów kosmetycznych odchodzi od starych metod i wprowadza usługi związane z laserowym usuwaniem owłosienia. To jedna z bardziej efektownych metod depilacji, dająca trwałe i długoterminowe efekty. Wiadomo już, że najskuteczniejsza i najmniej bolesna jest depilacja laserowa Kraków zapewnia usługi w licznych gabinetach profesjonalnie zajmujących się usuwaniem niechcianego owłosienia za pomocą laserów diodowych i IPL. Dzięki zastosowanym technikom można usunąć nawet do 90% włosów poddanych zabiegowi w kilku seriach. Ze względu na różny poziom wzrostu włosów, zabieg należy powtarzać kilkakrotnie, gdyż jednorazowo usuwa się około 30% włosów. Depilacja laserowa jest praktycznie bezbolesna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Im nowocześniejsze urządzenie, tym szybciej i trwałe usuwane są włosy, a odpowiednio skalibrowany sprzęt w rękach wykwalifikowanych specjalistów kosmetologów, umożliwia skuteczną i efektowną depilacją. Czasami przeprowadzane są specjalne próby laserowe, dzięki którym można ocenić skuteczność, a także reakcją organizmu i skóry na wiązkę światła. Ważne jest, aby wcześniej skonsultować usługę ze specjalistą, ocenić jakość skóry i jej cechy i dostosować odpowiednie urządzenie i długość wiązki światła. Dzięki specjalnym głowicom istnieje możliwość usuwanie owłosienia nawet z najbardziej wrażliwych i niedostępnych partii ciała, bez ryzyka poparzenie skóry lub jej uszkodzenia.

Sam zabieg trwa kilkanaście minut i jest praktycznie bezbolesny, a skóra po nim może być delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta. Najlepiej na kilka dni zrezygnować z kąpieli w chlorowanej wodzie, eksponowania ciała na promienie słoneczne oraz wizyt w saunie. Odpowiednia pielęgnacja pozwala utrzymać skórę w dobrym stanie, a pierwsze efekty widać już po około dwóch tygodniach. W większości lasery działają na barwnik znajdujący się we włosie i likwidują włosy praktycznie na kilkanaście lat. Czasami należy depilację powtórzyć, celem usunięcia włosów będących w stanie uśpienia podczas wykonywania zabiegu. Efekty są bardzo zadowalające i żadna z dotychczasowych metod nie pozwala osiągnąć tak długotrwałych rezultatów.