Urok jasnych rajstop ślubnych

Wśród głęboko zakorzenionych wierzeń związanych ze ślubem jest konieczność wyboru białych rajstop ślubnych. Do dzisiaj, kiedy świadomość wyboru bielizny w kolorze zależnych od pozostałych elementów ubioru jest powszechna, wciąż można spotkać tradycjonalistki, które nie wyobrażają sobie innego koloru zarówno rajstop, jak i butów. Jednak coraz więcej panien młodych decyduje się na jasne rajstopy, które nie będą rzucać się w oczy w połączeniu z szpilkami w kolorze cielistym.

Kolor rajstop ślubnych

jasne rajstopy ślubneNie ma co się oszukiwać. Chociaż suknia ślubna zazwyczaj jest długa, to rajstopy ślubne zawsze pojawiają się na widoku gości weselnych. Momentem kulminacyjnym jest popularna w kraju zabawa oczepinowa polegająca na wykupywaniu bucików panny młodej przez jej świeżo poślubionego małżonka. Dlatego konieczne jest dołożenie wszelkich starań, aby były równie dopracowane, co reszta stylizacji. Najbardziej oczywistym wyborem są cieliste, matowe, jasne rajstopy ślubne sprawiające wrażenie, jakby ich nie było. Dla wielu pań obowiązkowe jest znalezienie bezszwowych rajstop, które nie będą odznaczać się pod obcisłą sukienką. Jednak coraz częściej można spotkać odważne panny młode, które lubią eksperymentować z tradycją i decydują się na bardziej awangardowe rozwiązania. Najbardziej szalonym rozwiązaniem wybieranym przez panny młode są białe rajstopy w ażurek układający się w jodełkę. Takie kojarzące się z przedszkolem rajstopki świetnie wyglądają w połączeniu z suknią o gładkiej spódnicy, której nadadzą charakteru. Do bardziej klasycznych modeli sukien warto wybrać jasne rajstopy w kropeczki, które również podkreślą dziewczęcy charakter stylizacji panny młodej. Dodatkowo drobne wzorki na rajstopach wysmuklą łydkę pozującą do zdjęć. Natomiast jeśli panna młoda nie potrafi zdecydować się na wzorzyste rajstopy, a jednocześnie poszukuje nieszablonowego rozwiązania, może sięgnąć po klasyczne, cieliste rajstopy ze szwem biegnącym po łydce, jak za czasów szalenie szykownych dam dwudziestolecia międzywojennego.

Panny młode, które zauroczone plenerami wśród białego puchu zdecydowały się na zimowy ślub mają jeszcze większe pole do popisu jeśli chodzi o rajstopy. Przede wszystkim muszą one zapewniać ciepło podczas ceremonii w wyziębionym kościele oraz podczas pleneru ślubnego na świeżym powietrzu. Jednak nie sprawdzą się podczas szaleństw na parkiecie, gdy potrzeba więcej swobody. Warto mieć wówczas na tę okazję parę cienkich jasnych rajstop, które pozwolą pannie młodej nie spocić się podczas tańców.