Usługa leczniczego świecowania uszu we Wrocławiu

Techniki pielęgnowania ludzkiego ciała najczęściej wywodzą się z pradawnych dziejów i po dzień dzisiejszy często inspirowane są metodami z zakresu medycyny niekonwencjonalnej i ziołolecznictwa. Do takich zabiegów należy również zabieg świecowania uszu. Stosowane od stuleci, ma wielu zwolenników i jest możliwy do zastosowania w warunkach domowych, a także w gabinetach kosmetycznych. Jego głównym zadaniem jest usunięcie zalegającej woskowiny wewnątrz ucha.

Niekonwencjonalne metody pielęgnacyjne w kosmetyce

lecznicze świecowanie uszu we wrocławiuMedycyna alternatywna zaleca świecowanie uszu nie tylko w celu ich wyczyszczenia, ale także w przypadku zachorowań narządu słuchu, zatok i górnych dróg oddechowych. Coraz częściej procesowi świecowania poddają się osoby z niedosłuchem. Także migreny i bóle głowy mogą zostać zminimalizowane i usunięte po zabiegu woskowania. Profesjonalne lecznicze świecowanie uszu we Wrocławiu oferują gabinety medycyny niekonwencjonalnej, a także liczne salony urody. Często zabieg wykonywany jest podczas wizyt domowych mobilnych salonów urody. Zabieg jest bardzo czasochłonny i przebiega w określony sposób. Osoba poddawana świecowanie uszu musi położyć się na boku. Odpowiednio przygotowana skóra okolic uszu i zabezpieczone włosy pozwalają na przeprowadzenie komfortowego zabiegu. W zabiegu wykorzystane są specjalne świece mające postać kilkunastocentymetrowych rurek wykonanych z lnu, miodu i wosku pszczelego. Dodatkowo stosuje się często różne olejki eteryczne, aby wzbogacić i dodatkowo zrelaksować osobę podawaną zabiegowi. Następnie świecę umieszcza się w uchu i zapala.Zanieczyszczenia przenikają do wewnątrz świecy. Ceny zabiegów świecowania różnią się w zależności od miejsca, prestiżu salonu lub osoby jej wykonującej, a także jakości i ekskluzywności wykorzystywanych materiałów. Zabieg jest dosyć przyjemny, zwłaszcza jeżeli wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie, a poprzedzają go relaksacyjne techniki związane z  pielęgnacją twarzy i ciała. W zabiegu najczęściej wykorzystywane są świece hopi do oraz konchy, które mają naturalny i organiczny skład, są nasączone wieloma olejkami eterycznymi i wyciągami z ziół. Najczęściej wykonane są z bawełnianych bibułek lub z płótna bawełnianego. Ich wysoka jakość oraz ekologiczne pochodzenie daje efekt terapeutyczny, a także higieniczny. Świecowanie uszu ma wspomagać procesy związane ze zdrowiem człowieka, a także profilaktyką. Zastosowanie szeregu olejków eterycznych o różnorodnym działaniu działa kojąco na zmysły u człowieka, a intensywność i efekty działania uzależnione są od indywidualnych predyspozycji organizmu.

Świecowanie uszu i konchowanie przyczynia się do wyrównania ciśnień pomiędzy uchem wewnętrznym i zewnętrznym. Dlatego tak często stosowane jest ludzi, którzy są wrażliwi na zmiany baryczne, a ich zawody związane są z różnicą ciśnień i wysokości. Najczęściej z usług świecowania uszu korzystają osoby wykonujące zawody związane z lotnictwem, nurkowaniem i spadochroniarze. Również gabinety kosmetyczne coraz częściej wykonują tą usługę w pakietach kompleksowo pielęgnujących ciało.