Usuwanie ciała obcego z oka

W przypadku dostania się do oka ciała obcego powinniśmy jak najszybciej działać. Musimy wiedzieć o tym, że ciało obce może uszkodzić nasze oko. Czasami ciężko jest pozbyć się problemy dostępnymi pod ręką środkami. Całe szczęście na rynku dostępne są preparaty, które znacznie ułatwiają usunięcie z oka ciała obcego oraz zapewniają przy tym odpowiednią higienę. Powinny one być używane w awaryjnych sytuacjach, a więc najlepiej będzie umieścić taki płyn w apteczce.

Płyn do pielęgnacji oka

plum eye washWśród płynów do pielęgnacji oka na uznanie z całą pewnością zasługuje Plum Eye Wash. Płyn ten pozwala na szybkie przemycie oka w przypadku dostania się do niego nieczystości. Roztwór preparatu delikatnie przepłukuje oko i zapobiega zanieczyszczeniu. Jest to bardzo przydatny element wyposażenia apteczki. Dzięki temu w przypadku zagrożenia preparat będzie od razu pod ręką. Pamiętajmy, że w pierwszych minutach po wypadku zapobiega się obfite przepłukiwanie. Tak naprawdę im szybciej zareagujemy, tym mniejsza szansa uszkodzenia oka. Innowacyjność produktu polega na tym, że na końcu buteleczki znajdziemy specjalną końcówkę, dzięki której możemy z łatwością dostać się do największych zakamarków oka. Pamiętajmy o tym, że jest to płukanka użytku jednorazowego, a więc nie powinniśmy przechowywać otwartej już buteleczki. Do wyboru mamy różne pojemności. Najmniejsza z nich zawiera 200ml produktu, a więc jest idealna na raz. Mamy też do wyboru 500ml oraz 1000ml. Jeśli zamierzamy umieścić ten płyn w apteczce, to powinniśmy wybrać raczej większą pojemność. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nawet w najbardziej ekstremalnym przypadku nie zabraknie nam płynu. Niewiele osób wie, co tak naprawdę zawarte jest w roztworze. Roztwór ten zawiera 0,9 procentowy roztwór jałowy chlorku sodu. Tak naprawdę płyn ten powinien być stosowany jedynie w awaryjnych sytuacjach. Najczęściej jest to pomoc pracownikowi, którzy podczas wykonywania obowiązków zetknęli się ze szkodliwymi substancjami, które mogą mieć negatywny wpływ na wzrok.

Płyn do pielęgnacji oka powinien posiadać każdy. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy do oka naszego lub oka kogoś z rodziny dostanie się ciało obce. Płyn do płukania oka Plum Eye Wash pozwoli nie tylko na pozbycie się zanieczyszczeń, ale także zdezynfekuje oko, co znacznie zmniejszy ryzyko zakażenia lub wystąpienia innych, negatywnych skutków. Płyn ten powinien być używany w awaryjnych sytuacjach, a więc najlepiej będzie, gdy umieścimy go w apteczce. W ten sposób będzie zawsze pod ręką i nie będzie potrzeby szukania go. Pamiętajmy o tym, że w przypadku dostania się do oka ciała obcego liczy się szybkość reakcji.