Uzależnienie emocjonalne a terapia z psychologiem

Miłość jest stanem pięknym i bardzo naturalnym. Istnieją jednak osoby, które są uzależnione od miłości, od tego stanu emocjonalnego, kochają za bardzo. Wynika to głównie z pewnych niedoborów, deficytów miłości w dzieciństwie oraz niedowartościowania. Psycholog prowadzi terapie dla osób, które są uzależnione emocjonalnie od drugiej osoby, a to może być dramatyczne dla osoby uzależnionej, jak i jego partnera. Może też przyczynić się do zepsucia związku i rozstania.

Dlaczego warto leczyć u psychologa uzależnienie emocjonalne?

bardzo dobry psycholog - PoznańUzależnienie od emocji leczy się tak samo, jak inne nałogi, jednak terapia jest bardzo długa i skomplikowana. Dotyczy to zarówno osób w związku, jak i tych, którzy są singlami. Bardzo dobry psycholog – Poznań twierdzi, że miłość sama w sobie jest dobra, jednak należy pewne odczucia stonować, aby nie przerodziło się to w nałóg. Najgorzej jest wtedy, gdy nie możemy funkcjonować prawidłowo bez drugiej osoby. Wówczas zdrowy związek się przeistacza w niszczący oraz toksyczny związek. Osoby emocjonalnie uzależnione od partnera są dla tej osoby zrobić wszystko, a to często przekracza pewnego rodzaju granice. Partner może to za bardzo wykorzystywać, może tez krzywdzić i doprowadzać przy tym do depresji. Może szantażować lub stosować przemoc emocjonalną. Konieczna jest wtedy dla osoby dotkniętej tą przemocą potrzebna skuteczna terapia u psychologa. Tylko i wyłącznie dzięki tej terapii jesteśmy w stanie zrozumieć to, co się z nami dzieje, bo często jest tak, że całości procesów emocjonalnych ani trochę nie rozumiemy. Jak spojrzymy na to realnie po szeregu rozmów z psychologiem, zaczniemy siebie szanować i wyznaczać granice. Bo tak naprawdę to my powinniśmy najpierw pokochać siebie, a potem partnera. Osoby niekochające siebie przelewają sto procent miłości na drugą osobę. Często też tracą swoją tożsamość, popadając przy tym w stany depresyjne, które kończą się drastycznie. Osaczają też swoich partnerów, z kolei partnerzy mają tego dość i dochodzi do rozstania. Mają też obsesyjne myśli i fantazje z udziału osoby ukochanej. Najgorzej jest wtedy, gdy ta miłość uniemożliwia normalne funkcjonowanie w życiu codziennym – terapia u psychologa jest bardzo konieczna.

Istnieje wiele form i sytuacji wynikających z uzależnienia emocjonalnego od drugiej osoby. Trzeba sobie przyznać jasno, że są top osoby, które mają niskie poczucie wartości i tylko dobry psycholog jest w stanie im skutecznie pomóc. Mogą się zmienić i zmienić podejście do życia oraz związków. Mogą tez żyć normalnie nawet po rozstaniu zaprzestając rozmyślania o byłym partnerze. Człowiek jest w stanie w końcu wszystko znieść.